Facebook Google+ Twitter

Katania na Sycylii bankrutuje

Sycylijskie miasto zadłużone jest na ponad miliard euro. W mieście odłączono elektryczność, policja porusza się pieszo, bo nie ma pieniędzy na paliwo, od tygodnia na ulicach leżą sterty śmieci. Katania ogłasza bankructwo.

 / Fot. http://www.youtubitaliano.org/2008/08/il-sindaco-di-patern-protesta-sfilando.htmlJuż w lipcu br. burmistrz jednego z mniejszych miast pod Katanią protestował w majtkach na ulicy, chcąc zwrócić uwagę na krytyczną sytuację finansową regionu i co się z tym wiąże - problem z odpadami. Miasto nie miało funduszy na opłacenie wysypisk i firm, które zajmowały się zbiórką śmieci.

Dzisiaj Katania ogłasza bankructwo. Prezydent Katanii pisze do premiera, Silvio Berlusconiego z prośbą o interwencję. Przedsiębiorstwo energii elektrycznej odcina dostęp do prądu. Ulice miasta są nieoświetlone. Ponadto od tygodnia nie zbiera się śmieci. Szacuje się, że na katańskich ulicach leży już 1500 ton odpadów. Mieszkańcy miasta w nocnych godzinach podpalają śmieci. A straż pożarna nie może pojechać na miejsce pożaru, bo nie ma paliwa.

Jak mogło do tego dojść? Otóż okazuje się, że urząd miasta Katanii od siedmiu lat uszczęśliwiał wszystkich pracowników. Urzędnicy awansowali, niektórzy nawet o dwa stopnie. Przykładem może być policja miejska, gdzie na 540 zatrudnionych aż 535 jest inspektorami! Ponadto naliczono, że 65 osób na kierowniczych stanowiskach przyznało sobie premię od trzech do 17 tysięcy euro za wydajność. Ogółem było to ponad dwa miliony euro.

Ale na tym nie kończy się administracyjne szaleństwo. W 2005 roku, po wybuchu wulkanu Etna i trzy dni przed wyborami administracyjnymi, cztery tysiące urzędników otrzymało składkę ubezpieczeniową z powodu narażenia się na wdychanie niebezpiecznych popiołów wulkanicznych. Każdy z nich otrzymał od 300 do tysiąca euro.

Do tego dochodzi nieskończona lista ekspertyz, za które miasto płaciło przesadne pieniądze. Tak było w przypadku zwyciężczyni konkursu piękności, która została powołana jako doradczyni ds. rozwoju miasta za bagatela - 24 tysiące euro! Trudno określić ile 22-letnia Miss Eritrea mogła dać Katanii...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Plus za informację o której nie miałem zielonego pojęcia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.09.2008 19:23

zapytałbym się o jedną rzecz, ale znowu ludzie będą się na mnie rzucać...

Komentarz został ukrytyrozwiń

to ci dopiero.
W Katanii nie byłam, choć byłam blisko, bo mnie nie pociągała, ale doprawdy, co tam się dzieje;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.