Facebook Google+ Twitter

Katar gospodarzem mistrzostw świata?

Katar będzie ubiegał się o możliwość organizacji mistrzostw świata.

Flaga Kataru / Fot. Sebstian MatyszczakJeśli uda mu się ta sztuka, będzie pierwszym krajem w Zatoce Perskiej, który zorganizuje tę imprezę. Sekretarz generalny katarskiej federacji futbolu - Saud al Mohannadi - twierdzi iż bogactwo wynikające z zasobów ropy i gazu czynią kraj zdolnym do organizacji finałów mistrzostw świata w 2018 bądź 2022 roku.

Arabowie zamieszkujący tamte rejony słyną z wielkich majątków. Coraz częściej pokazują, że mają głowę do interesów kupując raz po raz jakiś klub piłkarski (głównie z Anglii). Co prawda liga w tym kraju do najlepszych nie należy, piłkarze tej narodowości nie grają w Chelsea, czy Realu Madryt, ale bez wątpienia potrafią wybudować kompleks stadionów spełniający wszelkie światowe standardy. Katar będzie w 2011 roku organizatorem piłkarskiego Pucharu Azji. Wcześniej odbywały się tam turnieje golfowe, tenisowe i motocyklowe Grand Prix.

Katar nie jest jednak odosobnionym krajem, który będzie się ubiegał o organizację mistrzostw. Na drodze stoją bowiem takie państwa, jak Rosja, Hiszpania, która chce zorganizować tę imprezę razem z Portugalią,
Chiny, Meksyk, Belgia, Rosja, Australia, Anglia i Holandia. Nieprędko dowiemy się kto zostanie organizatorem tej imprezy. Wyniki zostaną ogłoszone dopiero w grudniu 2010 roku.

Źródło: http://www.sports.pl/artykuly/artykul.asp?Artykul=40680

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

No właśnie prawa człowiek. Rosja i Chiny mają z tym problem, a raczej same są problem, bo je łamią. Więc zostaje Meksyk ;) Niech FIFA weźmie nasze rozważania pod uwagę przy wyborze. W końcu kto ma więcej racji jeśli nie kibic?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rosja z kolei robi zimowe IO w Soczi. W Rosji łamie się prawa człowieka, może nie tak dobitnie jak w Chinach, ale znowu by było zamieszanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie no Meksyk wymiata :) Też lubię Meksyk, ale oni już organizowali Mistrzostwa Świata, a Rosja nie, dlatego postawiłem na Rosję. Chociaż jak by Meksyk wygrał to bym się nie obraził ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

W ogóle fajne klimaty, ja Meksyk lubię. Mają też zwariowanych kibiców i swoje sombrero:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmm... A dlaczego Meksyk? Zdolnych piłkarzy mają... to fakt. Chociaż z drugiej strony to może nawet ten Meksyk lepszy niż Rosja ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja bym wybrał Meksyk;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja proponuję dać Rosji. Co prawda nie lubię za bardzo tego państwa, ale jeśli chodzi o piłkę, to nie organizowała ona jeszcze takiej imprezy, więc myślę, że Rosja to dobry kandydat. Patrząc przez pryzmat organizacji finału Champions League, nawet bardzo dobry ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wcale się nie zdziwię jeśli organizacja tej największej piłkarskiej imprezy zostanie powierzona ... Chinom. Skoro z IO Państwo Środka dość dzielnie sobie poradziło więc tym bardziej z organizacją MŚ nie powinno mieć większych problemów. Z pewnością Chiny należy zaliczyć do grona faworytów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No fajnie by w Anglii było, ale oni już mają IO, więc niech nie będą tacy pazerni i oddadzą MŚ komuś innemu ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Faworytem ponoć Anglia, kolejna impreza po IO.
Katar ma, moim zdaniem, niewielkie szanse, choćby ze względu na obawę przed zapełnieniem stadionów.
Ten czynnik bardzo przeszkadzał Węgrom, którzy chcieli wraz z Chorwatami zorganizować ME 2012.
W sumie w Anglii fajnie by było;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.