Facebook Google+ Twitter

Katarczycy wciąż analizują kwestię kupna stoczni w Gdyni i Szczecinie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-27 09:36

Katarczycy analizują kwestię kupna stoczni w Gdyni i Szczecinie i to od nich zależy, kiedy dojdzie do spotkania z ministrem skarbu - poinformował rzecznik resortu.

Maciej Wewiór podkreślił, że minister Aleksander Grad jest gotowy na spotkanie, lecz nie wiadomo, kiedy ono się odbędzie. Na podjęcie decyzji zostało Katarczykom 5 dni.

Maciej Wewiór wątpi, by do takiego spotkania miało dojść jeszcze dzisiaj, o czym napisał "Dziennik". Według gazety, przedstawiciele rządowego funduszu katarskiego mają przylecieć dziś do Polski.

Rzecznik resortu powiedział, że do spotkania ze stroną katarską może dojść jeszcze w tym tygodniu, lecz to zależy od postępów w analizowaniu kwestii biznesowych przedsięwzięcia przez Katarczyk. Maciej Wewiór apeluje, by w sprawie decyzji strony katarskiej co do kupna stoczni poczekać do poniedziałku.

Według "Dziennika", wiara w powodzenie transakcji jest w resorcie skarbu coraz mniejsza.
Aleksander Grad na sfinalizowanie transakcji sprzedaży stoczni ma czas do końca sierpnia. Jeśli kontrakt z Katarczykami nie wypali, rząd może jeszcze prosić Komisję Europejską o czas na kolejny przetarg. I jeszcze raz próbować sprzedać majątek z nadzieją, że znajdzie się na rynku inwestor, który będzie chciał kontynuować produkcję statków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.