Facebook Google+ Twitter

Katarski inwestor nie zapłacił za stocznie. Termin minął o północy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-18 08:33

Wszystko wskazuje na to, że pieniądze od katarskiego inwestora za polskie stocznie nie wpłynęły. Takie przekonanie wyraził sekretarz stanu w ministerstwie gospodarki, Adam Szejnfeld.

Dziś powinno się wyjaśnić, czy katarski inwestor zapłacił za majątek stoczni Gdyni i Szczecin. Pierwotnie miał zrobić do 21 lipca, ale spółka, która wygrała przetarg, poprosiła o wyznaczenie nowej daty. Termin minął o północy.

Minister Adam Szejnfeld podkreślił, że gdyby pieniądze wpłynęły to już byśmy o tym wiedzieli.

Polityk PO wyraził przekonanie, że nawet jeśli Katarczycy nie płacili pieniędzy, to polski przemysł stoczniowy przetrwa i nadal będzie budował statki.

"Czeka nas upadłość, nie wierzę, że Agencja Rozwoju Przemysłu znajdzie inwestora w ciągu dwóch tygodni" - tak brak potwierdzenia wpłaty pieniędzy za polskie stocznie komentował szef Solidarności w Stoczni Gdynia Dariusz Adamski.

W jego opinii, katarski inwestor początkowo nie zdawał sobie sprawy z rzeczywistych warunków funkcjonowania przemysłu stoczniowego, dlatego wycofał się z wpłacenie 380 milionów złotych za Stocznię Gdynia i szczecińską stocznię Nova. Zdaniem Adamskiego, zawiodły Agencja Rozwoju Przemysłu i kolejne polskie rządy, które źle zarządzały przemysłem stoczniowym. "Witamy Pana Ministra w programie dobrowolnych zwolnień z pracy" - podsumował Adamski.

Jego zdaniem, w ciągu dwóch tygodni, które dała Polsce Komisja Europejska nie uda się sfinalizować transakcji i znaleźć nowego inwestora dla naszych stoczni. Czeka nas wdrożenie procedury upadłościowej i sprzedaż majątku przez syndyka - dodał szef Solidarności w Stoczni Gdynia. Wciąż nie wiadomo czy firma QInvest wpłaciła pieniądze za polskie stocznie, do wczoraj do godziny 19 pieniędzy nie było na kontach Agencji Rozwoju Przemysłu.

Termin minął o północy. Katarczycy wpłacili tylko osiem milionów euro wadium, które przepadni jeśli transakcja nie dojdzie do skutku. Premier Donald Tusk zapowiedział kilka tygodni temu, że Minister Skarbu Alaksander Grad straci stanowisko jeśli operacja sprzedaży polskich stoczni się nie powiedzie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 18.08.2009 10:46

90% poparcia dla rządu Donalda Tuska jest pewne. Kolejny sukces z sięgnięciem dna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.