Facebook Google+ Twitter

Katarski inwestor wciąż nie poinformował o decyzji ws. stoczni

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-30 21:54

Katarski fundusz rządowy miał dzisiaj poinformować Ministerstwo Skarbu, czy zdecyduje się na transakcję. Taką zapowiedź Qatar Investment Authority złożył po spotkaniu z ministrem Aleksandrem Gradem.

Mija kolejny termin dotyczący zakupu majątku stoczni w Gdyni i Szczecinie. Rzecznik resortu skarbu Maciej Wewiór mówił wieczorem, że ministerstwo czeka na oficjalną decyzję inwestora "czarno na białym". Jak wyjaśnił, jeśli odpowiedź będzie negatywna, wtedy resort będzie musiał się zwrócić do komisarz Neelie Kroes o przedłużenie terminu na jeszcze jedną rundę przetargową. "W przypadku, gdy Komisja Europejska nie wyrazi zgody lub druga runda się nie udała, będziemy musieli zrobić coś, czego chcieliśmy uniknąć, czyli rozpocząć procedurę upadłościową" - mówił Wewiór.

Jutro ministerstwo skarbu zamierza zwrócić się do Komisji Europejskiej w sprawie stoczni.

Katarski inwestor prywatny Particulier Fonds Greenrights, który wygrał przetarg na majątek Stoczni Gdynia S.A. i Stoczni Szczecińska Nowa Sp z o.o., miał wpłacić pieniądze do 17 sierpnia, ale tego nie zrobił. Tego samego dnia resort skarbu poinformował, że możliwość przejęcia aktywów Stoczni od dotychczasowego inwestora rozważa państwowy fundusz katarski, QIA. Ambasada Państwa Kataru oficjalnie przekazała Ministerstwu Skarbu Państwa pismo funduszu QIA o tym, że prowadzi on procedurę ewentualnego przejęcia projektu zakupu aktywów Stoczni Gdynia i Szczecin.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.