Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21929 miejsce

Katarzyna Ambroziak: "Projektuję od zawsze". Wywiad

W trakcie pokazu mody, który odbędzie się 2 grudnia 2012 w Centrum Gemini w Gdyni, zostanie pokazana najnowsza kolekcja Katarzyny Amboziak Atelier Ambris. Cześć jej prac powstanie we współpracy z Anną Skuczyńską. Rozmawiam z projektantkami.

projekt i wykonanie: Katarzyna Ambroziak Atelier Ambris / Fot. Katarzyna AmbroziakMarta Derkiewicz: Co popchnęło Panią do projektowania strojów? Skąd w ogóle w Pani takie artystyczne zamiłowania?
Katarzyna Ambroziak: Projektuje od zawsze - to moja pasja i zawód. Wszędzie, gdzie podejmowałam pracę jako technolog odzieżowy, kończyło się na projektowaniu. Myślę, że to wypływa gdzieś z korzeni w mojej rodzinie - zawsze coś się u nas szyło, szydełkowało, haftowało.

Jakie najczęściej stroje Pani projektuje?
KA: Bardzo różnie to wygląda - mam kilka stałych klientek, z którymi pracuję i dla nich projektuję wszystko - od bluzek po płaszcze. Osobiście najbardziej lubię stroje wieczorowe i suknie ślubne, można puścić wtedy wodze fantazji, a gdy klientka ma niekonwencjonalne podejście - to praca jest jeszcze ciekawsza.

projekt i wykonanie: Katarzyna Ambroziak Atelier Ambris / Fot. Katarzyna AmbroziakJakie są Pani ulubione formy, materiały, z którymi Pani pracuje?
KA: Lubię klasykę z odrobiną szaleństwa, obecnie fascynują mnie lata 50-te i 60-te. Uwielbiam naturalne materiały takie jak jedwab, wełna, len i ich mieszanki, choć pracuję z różnymi tkaninami. Ostatnio odkryłam skórę jako doskonałą materię do pracy.

Czym się Pani inspiruje?
KA: Inspiracje przychodzą do mnie z rożnych stron - czasami jest to zdjęcie, kawałek tkaniny, innym razem rozmowa z klientką- ona opowiada o czymś konkretnym, a przed moimi oczami przesuwają się obrazy, jak to może wyglądać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.