Facebook Google+ Twitter

Katarzyna Czernicka - wystawa malarstwa, pt. Dyskrecja zmysłów

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-04-16 13:49

Artystka balansuje na granicy powagi i kpiny, groteski i żartu, buduje nastrój nadając postaciom kamienny, niemal ikoniczny wyraz twarzy. Postać kobiety jest dla niej środkiem do pobudzania zmysłów...

Katarzyna Czernicka - wystawa malarstwa, pt. „Dyskrecja zmysłów”
07.04-18.04.2012

W galerii „Schody” na Nowym Świecie 39 w Warszawie można oglądać nową wystawę malarstwa Katarzyny Czernickiej. Autorka jest absolwentką Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, dyplom z wyróżnieniem zdobyła w pracowni grafiki pod kierunkiem Grzegorza Mazurka i od wielu lat z pasją realizuje malarskie projekty. Tym razem prezentuje cykl obrazów poświęconych kobiecie uwikłanej w mniej, lub bardziej zagmatwaną rzeczywistość.

Wszystkie zaprezentowane prace mają swoją wystawienniczą premierę. Malarka kreuje charakterystyczny, odrealniony wizerunek kobiety, inspirując się codziennością, która ją otacza i ludzi pozostających w jej kręgu. Artystka balansuje na granicy powagi i kpiny, groteski i żartu, buduje nastrój nadając postaciom kamienny, niemal ikoniczny wyraz twarzy.

Postać kobiety jest dla niej środkiem do pobudzania zmysłów, bardziej w sferze duchowej niż ziemskiej i materialnej, nie sposób jednak nie zauważyć dyskretnego erotyzmu namalowanych postaci. Nieprzypadkowy jest więc tytuł wystawy – „Dyskrecja zmysłów”.

Bohaterki obrazów są smutne, zamyślone, ale przede wszystkim subtelne i delikatne. Obcując z tymi obrazami, pozostajemy w atmosferze spokoju i łagodności, delektując się umiarkowanym detalem, ornamentem, przemyślaną kompozycją, przełamaną niekiedy podniesioną temperaturą kolorystyczną. Na wystawie znajdziemy także nawiązujące do poprzedniego okresu twórczego obrazy, które artystka nazywa "Domy- Dziwadła".

Dziś, jak twierdzi, maluje je by odpocząć chwilę od "babskiego" świata i nabrać do niego dystansu. Wizerunki niekiedy wręcz bajkowych domów są jak zabawka budząca uśmiech. Przenoszą w zupełnie inny świat, daleki od codziennych trosk. Szukając odrobiny wytchnienia i chcąc doświadczyć ulotnej zmysłowości, nie można obojętnie przejść obok, nie odwiedziwszy galerii. Ta niezwykła wystawa potrwa do 18 kwietnia 2012.

Relacje wideo z wystawy:
http://youtu.be/Tgvlr5KM-sU

Galeria Schody
ul. Nowy Świat 39
00-029 Warszawa
tel./faks 22 828 89 43
www.facebook.com/galeria.schody
http://www.galeriaschody.pl


Relacje wideo:
http://www.youtube.com/user/GaleriaSchody/videos
http://www.youtube.com/user/obwarzanki/videos

Krzysztof Grzelak
MAteriał ukazał się w serwisie: http://www.malarstwo.ekspozycje.org/
(Krzysztof Grzelak)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.