Facebook Google+ Twitter

Katarzyna Hall chce zwiększenia obowiązkowego wymiaru pracy nauczycieli

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-14 09:34

Minister edukacji narodowej Katarzyna Hall opowiedziała się za zwiększeniem obowiązkowego wymiaru pracy nauczycieli. Gość Programu Pierwszego Polskiego podkreśliła, że od września 2009 roku pensum zostanie podniesione będzie o jedną godzinę tygodniowo, a od września 2010 o kolejną.

Szefowa resortu edukacji zaznaczyła, że zwiększenie pensum jest w rzeczywistości ewidencjonowaniem dodatkowego czasu pracy nauczyciela, czyli zaangażowania w pracę z dziećmi po zajęciach. Dodała, że nauczyciele powinni pracować dłużej, gdyż wtedy większe będą ich emerytury.

Katarzyna Hall odniosła się też do planowanej przez rząd likwidacji emerytur pomostowych dla nauczycieli. Minister podkreśliła, że prawo do wcześniejszych emerytur zyskują te grupy, których praca wykonywana jest w warunkach szkodliwych dla zdrowia, a jak zauważyła, pracownicy oświaty nie są taką grupą.

Minister edukacji narodowej potwierdziła też, że od września 2009 roku do szkół pójdą sześciolatki. Katarzyna Hall przypomniała, że przez pierwsze trzy lata obowiązywania zmian posyłanie dzieci do szkoły będzie fakultatywne. Dodała jednak, że sześciolatki są objęte obowiązkiem szkolnym i jeśli nie będą chodzić do szkoły, to muszą uczęszczać na zajęcia w zerówkach. Z badań sondażowych posyłaniu sześcioletnich dzieci do szkoły sprzeciwia się dwie trzecie Polaków.

Dziś obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej - święto pracowników oświaty i dzień wolny od zajęć lekcyjnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.