Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7345 miejsce

Katarzyna Rosicka-Jaczyńska - "Ołówek". Koncert Edyty Bartosiewicz i Moniki Kuszyńskiej

9 grudnia br. w Teatrze Wielkim w Łodzi odbędzie się koncert charytatywny "Uwolnić motyla". Głównym punktem wieczoru będzie występ dawno niewidzianej Edyty Bartosiewicz. Pomysłodawczyni imprezy cierpi na stwardnienie zanikowe boczne (SLA).

Plakat / Fot. mat. organizatoraKatarzyna Rosicka-Jaczyńska od 10 lat choruje na stwardnienie zanikowe boczne (SLA). Dziesięć lat temu wydawało się, że Pani Katarzyna osiągnęła wszystko, czego pragnęła. Nagle na jej drodze do szczęścia stanęła koszmarna diagnoza - SLA. Od tego momentu zaczęła się walka, walka o życie. Dzięki życzliwości i hojności jej znajomych w 2005 i 2009 roku wyjechała na leczenie do Indii. Dziś marzy o tym, aby ponownie odbyć wyprawę do Indii – do miejsca, o którym mówi, że „życie człowieka jest tam najwyższą wartością”.

W swojej książce pt. „Ołówek” pokazała, jak kruche jest ludzkie życie:

Katarzyna Rosicka-Jaczyńska jako modelka przed chorobą / Fot. mat. organizatora"Dzisiaj całuje mnie tylko osiemdziesięciodwuletnia ciocia. Jeszcze sześć lat temu całowałam się jak szalona z nowo poznanym facetem w moim życiu. Miałam czterdzieści lat, wyglądałam na trzydzieści, czułam się na dwadzieścia parę. [...]Dzisiaj tkwię w bezczasie, bezruchu i bezrobociu. Jestem nieuleczalnie chora. Stopniowo traciłam pracę, pieniądze, urodę, przyjaciół, wreszcie dzieci, aż zaskoczona i przerażona chorobą, zamknęłam się w swoim własnym świecie. [...]I tak oto utknęłam na wózku inwalidzkim na środku dywanu w moim pokoju. Dostaję jeść, jestem myta, czesana i... to wszystko". Mimo to pani Katarzyna jest niezwykle dzielną kobietą, która udowadnia samej sobie oraz wszystkim dokoła, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Katarzyna Rosicka-Jaczyńska podczas leczenia w Indiach / Fot. mat. organizatora

Koncert charytatywny pt. „Uwolnić motyla”


9 grudnia 2011 w Teatrze Wielkim w Łodzi odbędzie się magiczny koncert charytatywny pt. „Uwolnić motyla”, którego pomysłodawczynią jest wspomniana wcześniej Katarzyna Rosicka-Jaczyńska. Podczas koncertu zaśpiewają: powracająca na polską scenę muzyczną Edyta Bartosiewicz, wracająca po wypadku i długiej rehabilitacji Monika Kuszyńska oraz znany z programu „Mam Talent” Piotr Lisiecki, a zatańczą tancerze studia tańca „Project Salsa”. Pani Katarzyna zanim zachorowała prowadziła agencję modelek. Podczas tego wieczoru odbędą się pokazy mody kolekcji: Max Mara, Deni Cler, Teresa Kopias, Triumph, Olsen, a wezmą w nich udział byłe modelki Pani Katarzyny. W trakcie antraktu goście będą mogli zakupić egzemplarz wspomnianej wcześniej książki z odciskiem kciuka autorki.

Szczegóły oraz wejściówki do nabycia na stronie:
UwolnicMotyla.plDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.