Facebook Google+ Twitter

Katarzyna Skowrońska nie zagra w Rzeszowie

Jedna z najlepszych atakujących polskiej reprezentacji nie pomoże naszej drużynie w wywalczeniu awansu do przyszłorocznych Mistrzostw Świata. Skowrońska nie zagra w weekend w turnieju kwalifikacyjnym w Rzeszowie ani w World Grand Prix.

 / Fot. Jacek Kostrzewski PAPTo poważne osłabienie dla polskiej reprezentacji i niestety szansa dla naszych rywalek, które z powodu nieobecności tej zawodniczki mogą się tylko cieszyć. Katarzyna Skowrońska – Dolata od lat jest podporą i jedną z najlepiej atakujących zawodniczek w polskiej reprezentacji. Niestety od jakiegoś czasu zawodniczka zmaga się z urazem ścięgien Achillesa. Dlatego też Skowrońska treningi rozpoczęła dopiero niedawno i niestety po kilku dniach musiała je znów przerwać.

"Niestety mam ostre zapalenie ścięgna Achillesa prawej nogi. Tym razem nie mam kłopotów z tym czym zmagałam się ostatnio, czyli z ostrymi wyrostkami kostnymi, które wbijają się w przyczepy Achillesa. Stan zapalny jest wyżej, ale na razie specjaliści nie potrafią zdiagnozować jego przyczyny. Przecież wcześniej sześć tygodni spędziłam na rehabilitacji. Ostatnio trenowałam z reprezentacją, ale tylko przez dziesięć dni i na dodatek nie miałam żadnych dużych obciążeń – mówi zawodniczka w wywiadzie udzielonym Przeglądowi Sportowemu.

Jerzy Matlak, trener polskiej reprezentacji, pogodził się już z tym, że w Rzeszowie jego ekipa zagra bez Skowrońskiej. Problemem jednak jest to, kto mógłby ją godnie zastąpić. Selekcjoner na rzeszowski turniej powołał jeszcze Natalię Bamber, która również dochodzi do zdrowia po kontuzji oraz Joannę Kaczor, która dotychczas była zmienniczką Skowrońskiej i wiele czasu na boisku nie spędziła. Jednak Kaczor ostatnio jest w bardzo dobrej formie. Zaliczyła świetny występ w turnieju Piemonte Woman Cup, gdzie została uznana za najlepiej atakującą i pokazała się z bardzo dobrej strony podczas niedawnych spotkań Białorusią. Dlatego to głównie na niej może spoczywać ciężar zdobywania punktów w Rzeszowie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Lipa =/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.