Facebook Google+ Twitter

Katarzyna W. usłyszała zarzut zabójstwa. Akt oskarżenia trafi do sądu w styczniu?

Wkrótce rocznica śmierci półrocznej Magdy z Sosnowca. Śledztwo w tej sprawie na ukończeniu. Akt oskarżenia przeciwko matce trafi do sądu.

 / Fot. PAP/Andrzej GrygielBędącej w areszcie matce Magdy postawiono trzy zarzuty prokuratorskie, w tym najpoważniejszy: zabójstwa. Wszystkie znajdą się w akcie oskarżenia wobec Katarzyny W. Katowicka prokuratura, która dotychczas badała przyczyny śmierci malutkiej Magdy z Sosnowca, prawdopodobnie skieruje dokumenty do sądu w najbliższy poniedziałek, 31 grudnia 2012 r. W akcie oskarżenia - według serwisu RMF24 - nie będzie zarzutów wobec innych osób.

W przypadku oskarżenia o zabójstwo dziecka, decydująca ma być opinia biegłych z Katowic i Gdańska. Badali oni narządy wewnętrzne małej Magdy i znaleźli krwiste wybroczyny, które zdaniem specjalistów, "pojawiają się właśnie po uduszeniu". Dlatego też jest zarzut zabójstwa. Dwa kolejne zarzuty prokuratorskie wobec matki, dotyczą zawiadomienia policji o porwaniu Magdy, którego nie było i "kierowania podejrzeń o porwanie" na inną osobę.

Zarzuty w sprawie malutkiej Magdy usłyszała tylko jej matka Katarzyna W. Wciąż jednak nie wykluczono, że ktoś mógł jej pomagać, ale dotychczas nie znaleziono na to dowodów. Dlatego na razie nikt inny nie usłyszał zarzutów poza Katarzyną W. Wczoraj była ona kolejny raz przesłuchana, ale prokuratura nie zdradza szczegółów.

Śledztwo w sprawie śmierci Magdy trwa już blisko rok. Katarzyna W. przebywa obecnie w areszcie. Termin aresztowania mija w połowie stycznia 2013 roku, a katowicka prokuratura postanowiła, że nie będzie już składać wniosków o jego przedłużenie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.