Facebook Google+ Twitter

Katarzynka 2012 w Poznaniu. Moc atrakcji i masa niespodzianek!

Już w niedzielę 25 listopada w Poznaniu obchodzone będzie święto pracowników komunikacji miejskiej i kolei. Z tej okazji MPK Poznań wspólnie z PKP Cargo i KMPS zorganizuje imprezę dla poznaniaków. Poznaj szczegóły imprezy!

Sonda

Czy weźmiesz udział w imprezie Katarzynka 2012 w Poznaniu?

Już w niedzielę 25 listopada w całym kraju obchodzone będzie święto pracowników komunikacji miejskiej, kolei. Patronką podanych osób jest św. Katarzyna Aleksandryjska.

W zeszłym tygodniu informowałem Państwa o możliwości poprowadzenia tramwaju pod okiem doświadczonego instruktora. W tym artykule chciałbym Państwu przekazać szczegóły imprezy Katarzynka 2012, która zostanie zorganizowana już w niedzielę przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne wspólnie z Klubem Miłośników Pojazdów Szynowych i Polskimi Kolejami Państwowymi, oddział Poznań PKP Cargo.
Pogody niestety nikt nie zaplanował, ale powinna dopisać. W niedzielę w Poznaniu będzie pochmurnie, ale bez deszczu. Temperatura w tym dniu będzie oscylować w granicach 7 stopni Celsjusza.

Konstal N, każdy chętny Poznaniak takim tramwajem będzie mógł się przejechać na specjalnej linii numer 19. Trzeba przyjść na ulicę Gajową. / Fot. Mateusz WawrowskiW tym dniu MPK Poznań z KMPS uruchomi specjalną tramwajową linię numer 19. Pasażerowie przejadą po prawie wszystkich zajezdniach w Poznaniu, niestety nie będzie można zobaczyć najnowszej części zajezdni na Franowie.

Chętni na podróż zabytkowym tramwajem muszą dojechać na ulicę Gajową, skąd wyruszy linia tramwajowa nr 19. Poznańskie zabytki będą odjeżdżać z Gajowej co 30 minut w godzinach od 12 do 14.30. Trasa będzie na pewno ciekawa dla każdego, kto jeszcze nie zwiedzał zajezdni. Zabytkowe tramwaje przejadą m.in. przez myjnię tramwajową.

Tramwaje pojadą następującą trasą:
GAJOWA – zajezdnia przy ul.Głogowskiej – zajezdnia przy ul. Madalińskiego – zajezdnia przy ul. Fortecznej – pętla Franowo - GAJOWA.

W zajezdni przy ulicy Głogowskiej będzie można zwiedzić Muzeum MPK, zobaczyć zebrane pamiątki, stare tablice z tramwajów, bilety kiedyś obowiązujące i wiele innych ciekawych rzeczy. Zwiedzanie umili na pewno gorąca kawa serwowana przez partnera MPK poznańską firmę Astra.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.