Facebook Google+ Twitter

Katastrofa algierskiego samolotu. Złe warunki atmosferyczne przyczyną katastrofy?

W czwartek odnaleziono wrak rozbitego samolotu lecącego z Burkina Faso do Algieru. W katastrofie zginęło 116 osób. Francuskie MSW uważa, że przyczyną katastrofy były złe warunki atmosferyczne.

 / Fot. EPA/SWIFTAIRCzarterowany od hiszpańskich linii Swiftair samolot McDonnell Douglas MD-83 leciał z Wagadugu w Burkina Faso do stolicy Algierii, Algieru - podaje Polska Agencja Prasowa. W latach 2007-2009 należał do Realu Madryt. Latali nim piłkarze tego zespołu. Samolot zniknął z radarów w czwartek o 3.55 czasu polskiego. Na pokładzie znajdowało się 116 osób, w tym 51 Francuzów, 27 obywateli Burkina Faso, ośmiu Libańczyków, sześciu Algierczyków, obywatele Niemiec, Kanady, Luksemburga, Szwajcarii, Belgii, Egiptu, Ukrainy, Nigerii, Kamerunu i Mali. Sześcioosobowa załoga była narodowości hiszpańskiej.

"Uważamy, że samolot rozbił się w związku ze złymi warunkami atmosferycznymi" - powiedział minister spraw wewnętrznych Francji. Z kolei francuski minister transportu wykluczył zestrzelenie samolotu. Taka hipoteza pojawiła się w związku z analizą trasy przelotu maszyny wiodącej nad terenami kontrolowanymi przez związanych z Al-Kaidą ekstremistami.

Samolot został zlokalizowany w Mali. W miejsce katastrofy wysłano francuskie wojsko. Ze wstępnych ustaleń wynika, że uderzył w ziemię, zabijając wszystkich pasażerów i członków załogi. Maszyna znajdowała się w zasięgu frontu burzowego. Zamierzała zmienić trasę lotu, by ominąć burzę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.