Facebook Google+ Twitter

Katastrofa awionetki w Żyglinie. Eksperci rozpoczęli oględziny wraku

Specjaliści rozpoczęli przeprowadzanie oględzin wraku awionetki, która rozbiła się wczoraj wieczorem w Żyglinie na Śląsku. Wstępne oględziny odbyły się już kilka godzin po wydarzeniu.

 / Fot. PAPWiadomo już, że samolot o numerze rejestracyjnym SP-IKP należał do prywatnego właściciela. Na jego pokładzie znajdowały się cztery osoby: dwie kobiety i dwóch mężczyzn. Awionetka lecąca z Włoch podchodziła do pasa startowego Katowice Airport od zachodu. Spadła w dzielnicy Miasteczko Śląskie Żyglin - ok. 100-150 metrów od ul. Śląskiej.

Na miejscu trwa już śledztwo prowadzone przez specjalistów. Jedna z hipotez zakłada, że w awionetce zabrakło paliwa. Jak podaje TVN24 wskazywałby na to fakt, że po uderzeniu w ziemię nie doszło do pożaru oraz, że w miejscu katastrofy nie czuć było paliwa lotniczego.

Badania wraku awionetki mają potrwać kilka godzin, a jeszcze dziś samolot ma zostać przewieziony na lotnisko Katowice - Pyrzowice. Tam odbędą się dalsze oględziny.

Awionetka rozbiła się niedaleko Katowic. Nikt nie przeżył


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

xenna
  • xenna
  • 15.11.2011 09:20

@GregorWink ! Wink ! Nie mogli otworzyć spadochronu bo był pęknięty. Jak spadochron pęknie to jest o jednego mniej, a jak pęknie kondom to o jednego więcej. Zapamiętaj Wink jaka jest różnica pomiędzy spadochronem i kondomem. Ucz się zawsze Wink. Ciężko Ci to idzie ale może coś w makówce zostanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda, że nie otworzyli spadochronu. Wszystkie awionetki tej marki mają spadochron na którym mogą bezpiecznie lądować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.