Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11828 miejsce

Katastrofa budowlana w Toruniu

W poniedziałek, podczas prac związanych z dociepleniem budynku, doszło do zawalenia się przedniej ściany domu. Inspektor z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Toruniu stwierdził, iż dom nadaje się wyłącznie do wyburzenia.

 / Fot. Fot.Tomasz MłynekKaszczorek - cicha i spokojna, willowa dzielnica Torunia. Zamieszkuje ją wielu znanych torunian m.in. była marszałek Senatu Alicja Grześkowiak, Janina Ochojska z PAH-u oraz wielu toruńskich biznesmenów.

 / Fot. Fot.Tomasz Młynek- Po godz. 19 robotnicy zakończyli prace związane z dociepleniem fundamentów i odjechali. Po ok. 30 minutach ze ścianami domu zaczęło się dziać coś dziwnego - opowiada
mieszkanka sąsiedniej posesji. - Widać było jak zaczęła odpadać zewnętrzna elewacja, a następnie zawaliła się przednia ściana.

 / Fot. Fot.Tomasz MłynekNatychmiast wezwano policję i straż pożarną. Na miejsce katastrofy przyjechali również pracownicy Nadzoru Budowlanego. W budynku mieszkała czteroosobowa rodzina: dwie osoby dorosłe i dwie nastoletnie dziewczyny.

 / Fot. Fot.Tomasz MłynekNa szczęście w tym czasie nikogo nie było w domu. Mieszkańcy zawalonego budynku znaleźli tymczasowe schronienie u sąsiadów. Nie wiedzą co dalej z nimi będzie. Wcześniej zainwestowali pieniądze w nowe instalacje centralnego ogrzewania, nowe okna i drzwi, a teraz chcieli ocieplić dom i zrobić nową elewację.

Poszkodowani w katastrofie budowlanej mieszkańcy szukają pomocy prawnej. Jeżeli ktoś chciałby pomóc proszony jest o kontakt z toruńską redakcją Radia Gra nr tel. 56 6543210.

 / Fot. Fot.Tomasz Młynek
 / Fot. Fot.Tomasz Młynek
 / Fot. Fot.Tomasz Młynek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Krzysztof Kołowski
  • Krzysztof Kołowski
  • 11.10.2010 12:47

Jestem szefem Rady Okręgu Kaszczorek, mieszkam b. blisko zawalonego domu. Tomasz Młynek powinien był zweryfikować informację od sąsiadów, że "z tym domem było już wcześniej coś nie tak". Bzdura nad bzdury. Obok stoją dwa identyczne, wybudowane w tym samym czasie, z tych samych materiałow i na zlecenie jednego inwestora. Te dwa domy mają sie bardzo dobrze.
Pani Barbara Romer Kukulska ma za złe autorowi publikacji, że dla lepszej identyfikacji tego toruńskiego osiedla posłuzył się nazwiskami znanych osób. Moim zdaniem nie zrobił nic zdroznego z punktu widzenia ochrony wizerunku - wszak to osoby publiczne. Jednak ja osobiście wolałbym, żeby osiedle Kaszczorek z nazwiskami tych Pań nie było identyfikowane - zwłaszcza z osobą byłej marszałek Senatu. I to wcale nie z powodu słynnych wycieczek na koszt podatników. Po szczegóły odsyłam do toruńskiej firmy budowlanej "Jawor".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dowiedziałem się, że popełniono błąd polegający na odkopaniu fundamentów przy dwóch ścianach jednocześnie. Powinno się odkopać jedną ścianę, ocieplić i zakopać. I tak kolejno wszystkie ściany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Pani Barbaro za cenne uwagi na przyszłość i za gratulacje. Następnym razem będę uważał z podawaniem nazwisk w artykułach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ach i zapomniałabym Panu Młynkowi pogratulować, że był na miejsci zdarzenia i zrobił fotografie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dom się zawalił z jakiejś przyczyny i koniecznie tę przyczynę , oraz cały związek przyczynowy, należy ustalić. Prawdopodobnie jest to błąd albo materiałowy, albo budowlany , inżynierski albo architektoniczny itd itp. Zatem nic tu po naszej, ignorantów, dyskusji, i wymóżdżaniu się...bo są to dywagacje o czymś o czym nie mamy należytej wiedzy, bo skąd ją mamy mieć..przecież nie z tego arta.

Natomiast z całą stanowczością stwierdzam, że ciągle brak jest w Polsce poszanowania cudzej własności.
Taką własnością jest także nazwisko, nawet osoby publicznej, a może nawet tym bardziej. Niektórym się wydaje , że osoba publiczna, to już jakby nasza wspólna...a jak nasze to każdy może sobie to używać do własnych , nawet wzniosłych i szlachetnych celów. Otóż, nic bardziej mylnego, nazwisko tej osoby (publicznej) jest jej prywatną własnością, o poszanowaniu którego niestety zapominają niektórzy.
Natomiast Wasze , moi mili wypowiedzi są typu "sami sobie jesteście winni, bo..." Nie myślę aby to było pocieszające, ani pomocne. Natomiast zmobiolizowanie sąsiadów do wzajemnej pomocy byłoby całkiem dobrym pomysłem. Bez względu na to jak sławni są to sąsiedzi i jak dalece prestiżowe zajmują stanowiska, lub zajmowali. Życzę powodzenia w założeniu Sąsiedzkiego Komitetu Pomocy na Osiedlu Prestiżowym...

Komentarz został ukrytyrozwiń

W artykule nie rozważa się zamożnych właścicieli i solidnych domów, to niejako wprowadzenie i zapoznanie się z miejscem wydarzenia. Nazwiska nie są cudze, raczej znane, często gorzej się je szarpie i nikt nie staje w obronie.
Masz rację Tomaszu: Nie kupuj domu ze starych żużluwek! Z mojego budowlanego doświadczenia wiem, że jak już stoi to stoi ale lepiej nie obciążać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Żużlówki" jak To Tomaszu powiedziałeś są nieraz lepsze niz pustaki ceramiczne mu dom jest z takiego materiału i niejest to dom pierwszej młodości

Komentarz został ukrytyrozwiń

Masz rację Romanie. A teraz na temat. Od sąsiadów dowiedziałem się, iż z tym domem było już wcześniej coś nie tak. Prestiż dzielnicy spowodował, że ceny działek i domów bardzo wzrosły i ludzie zaczęli kupować "byle było". Nowy dom 10 km dalej kosztuje ok 300 tys. zł. , a stary w tej dzielnicy ok 600 tys. zł. Czasem warto sprawdzić co się kupuje. Ja nigdy nie kupiłbym domu z "żużlówek".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zwykle komentarze dotyczą art. a nie tematu. Celem było pytanie jak pomóc poszkodowanym? Inspektor nadzoru budowlanego powinien wszcząć śledztwo. Należy skontrolować ekipę budującą i ocieplającą. Budynek dobrze wykonany z właściwym fundamentem nie miał prawa tak się zawalić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście, można a nawet trzeba pomagać , i o tę pomoc zwróciłabym się do tych Pań bezpośrednio, aby wyraziły zgodę na machanie ich nazwiskami jak chorągiewką mającą przyciągnąć pomoc. Może wówczas same by ją , tzn. tę pomoc zaofiarowały i sprawą swoich sąsiadów się zajęły.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.