Facebook Google+ Twitter

Katastrofa górnicza w Chinach: są zabici i ranni

Górnicy zostali uwięzieni w kopalni węgla w Chinach po "tąpnięciu" - spontanicznym, gwałtownym pęknięciu skały, wystąpującym w kopalniach głębinowych. Czterech górników zginęło, los 50 innych nie jest znany.

 / Fot. TJBlackwell/CC 3.0Wypadek miał miejsce późnym wieczorem w czwartek w mieście Sanmenxia w prowincji Henan. Miejscowe media podały, że do wypadku doszło krótko po trzęsieniu ziemi o sile 2,9 stopni w skali Richtera.

Lokalne władze poinformowały, że 75 górników było w pracy w momencie eksplozji. Według doniesień byli oni w szybie o głębokości 760 metrów, który został zablokowany przez wybuch skał na głębokości 480 metrów.

Chińska telewizja wyemitowała materiał, na którym widocznych było 7 górników, transportowanych z dołu przy asyście ekipy ratującej. Sześciu poniosło niewielkie obrażenia, a jeden został poważnie ranny.

Około 14 górnikom udało się uciec, siedmiu zostało uratowanych, czterech zginęło, 50 górników zostało uwięzionych - podaje BBC

Setki chińskich górników ginie co roku w wypadkach kopalnianych. Ta gałąź przemysłu jest szczególnie niebezpieczna. Wcześniej w tym tygodniu wybuchu gazu w kopalni w sąsiedniej prowincji Hunan zginęło 29 osób.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.