Facebook Google+ Twitter

Katastrofa kolejowa w Hiszpanii. Maszynista chwalił się prędkością

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-07-25 17:45

Hiszpański dziennik "El Pais" informuje, że jeden z maszynistów Jose Garzona Amo w marcu tego roku na swoim profilu na Facebooku chwalił się zdjęciem prędkościomierza wskazującego 200 km/h.

 / Fot. EPA/SALVADOR SASProfil został usunięty, ale wielu użytkowników portalu i dziennikarzy zdążyło zobaczyć zdjęcie z 8 marca, na którym prędkościomierz pociągu wskazuje 200 km/h. Dumny maszynista chwalił się, że naprawdę osiągnął tę prędkość, a wskaźnik nie był przez niego zmieniany.

"Jeśli złapie Cię Gwardia Cywilna, zostaniesz bez punktów (karnych), ha, ha" - ostrzegł w komentarzu jeden ze znajomych. "Jak super byłoby wyprzedzić Gwardię Cywilną, omijając radar. RENFE (kolej hiszpańska) dostałaby niezłą grzywnę" - odpowiedział maszynista.

"El Pais" przytacza rozmowę maszynisty z centralą po wykolejeniu pociągu. Bolały go plecy i żebra, nie mógł wyjść z kabiny. "Jesteśmy ludźmi, jesteśmy ludźmi!" – wołał. "Mam nadzieję, że nie ma ofiar, bo będę miał je na sumieniu".

>>> Katastrofa kolejowa w Hiszpanii [RELACJA]
>>> Ambasada RP w Hiszpanii: Nie znamy listy ofiar

Według ostatnich doniesień w katastrofie pociągu zginęło 80 osób, 95 nadal przebywa w szpitalu, w tym 36 osób są w stanie krytycznym. Trwa identyfikacja ciał. Zidentyfikowano już 40 ofiar katastrofy. Pełna lista ma być dostępna o godzinie 22.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.