Facebook Google+ Twitter

Katastrofa kolejowa w Hiszpanii. Pociąg jechał zbyt szybko [WIDEO]

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-07-25 16:12

Prawdopodobną przyczyną katastrofy kolejowej pod Santiago de Compostela w północno-zachodniej Hiszpanii była nadmierna prędkość przy wejściu w zakręt. Maszyniści zeznali, że pociąg jechał 190 km/h.

 / Fot. PAP/EPANa tym odcinku obowiązywało ograniczenie do 80 km/h. Hiszpański "El Pais" podtrzymuje wcześniejsze doniesienia, że pociąg miał jechać z 220 km/h.Akcja ratunkowa została zakończona. Na miejscu trwają działania operacyjne prokuratury i policji. Odnaleziono już "czarne skrzynki". Nadal usuwane są resztki składu z torowiska. Bilans katastrofy: 80 ofiar śmiertelnych i 168 rannych, w tym kilkadziesiąt poważnie. Trwa identyfikacja ciał. "El Pais" podaje, że zidentyfikowano już 40 ofiar katastrofy.

Wśród rannych są obcokrajowcy. Rzecznik polskiego MSZ, Marcin Bosacki powiedział, że nadal tworzona jest pełna lista ofiar. "Nie mamy 100-proc. pewności, że wśród poszkodowanych nie ma Polaków" - mówił. Prawdopodobnie lista ma być gotowa wieczorem, około 22.

Bosacki podkreślił, że polskie służby konsularne w Hiszpanii oraz służby hiszpańskie nie otrzymały żadnych telefonów od rodzin lub bliskich Polaków, mogących podróżować pociągiem. "To okoliczność, która pozwala na pewien optymizm" - powiedział rzecznik.

>>> Katastrofa kolejowa w Hiszpanii [RELACJA]
>>> Ambasada RP w Hiszpanii: Nie znamy listy ofiar


Rano rzecznik polskiej ambasady Maciej Bernatowicz w Madrycie podał numer telefonu, dla rodzin Polaków, którzy mogli być w pociągu:

Numer dyżurny konsulatu: 0034 629 864 508

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.