Facebook Google+ Twitter

Katastrofa londyńska

Nie pamiętam tak marnych igrzysk olimpijskich, tylu przypadków niemocy, rozczarowania i zagubienia. Nasi faworyci padali jak muchy na parapecie. Tylko zawiedzeni kibice nie zawiedli. Ciągle wierzymy, że wiara czyni cuda. Jak się jej skutecznie pomoże.

 / Fot. W24Gdybyśmy wysłali do walki polskich kibiców zamiast chimerycznych i słabych psychicznie zawodników, bylibyśmy teraz medalową potęgą. A wygląda na to, że ponad dwieście osób wybrało się do Londynu na darmową wycieczkę. Była ambicja, szanse, kosztowne przygotowania, pełny balon optymizmu, a wyszło szydło z worka. Każda z dyscyplin sportowych poniosła spektakularną porażkę. Były porażki wręcz kompromitujące. Mistrz świata w skoku o tyczce nie potrafił przeskoczyć marnego 5,35 m. Wysłano go do Londynu za dawne zasługi. Jeden ciężarowiec ledwie wyszedł, już trzy razy spalił. Wybitna tenisistka przegrała trzy razy. Dwóch utytułowanych biegaczy pogubiło nogi na 800 m. Przechlapali swoje szanse pływacy i wioślarze. Opromienieni sławą siatkarze zgubili gdzieś formę i w meczu ostatniej szansy dali się pokonać słabym Australijczykom... Wystarczy.

Były łzy, zawodzenia, bezradne rozkładanie rąk, łapanie się za głowę, bo przecież tak niewiele brakowało do szczęścia. Zadziwiające jest to, że żaden z przegranych nie wie, dlaczego przegrał. Szkoleniowcy też nie wiedzą. Padają słowa: nic nie rozumiem, chcieliśmy wygrać, czułem miękko w nogach... Może ta klęska to rzeczywiście rezultat niewiedzy; błędów w szkoleniu i w przygotowaniach do najważniejszych imprez. To gorzka lekcja dla polskiego sportu, w którym jest coraz więcej kasy, a coraz mniej zadowalających choćby wyników (vide: nasze kluby piłkarskie).

Wiem, wiem... W sporcie zawsze ktoś musi przegrać, żeby ktoś mógł wygrać. "Polacy, nic się nie stało!". Chłopakom należy współczuć, a nie psioczyć. Dali z siebie wszystko... Niby racja. Tylko dlaczego mnie to tak wkurza i czuję się oszukany? Sport to robota jak każda inna. I spartaczona boli jak noga w ciasnym bucie od marnego szewca. Ej, tam! Odwołuję wszystko i już...

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

olek kan
  • olek kan
  • 12.08.2012 18:11

Takie Mistrzostwa Europy , taka Olimpiada i tylko w mediach hurra optymizm i ględzenie że mogło być gorzej.Prawda , mogło być ale na następnej to już się chyba nie da tego powiedzieć.Wszystko zjeżdża po równi pochyłej.Tylko kolesie i rodzinki ferajny rządzącej tym bantustanem mają się dobrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 troll
  • troll
  • 10.08.2012 17:51

Żenada panowie .....mogliście sami jechać ! Jeszcze olimpiada trwa a już smucicie. Co za malkontencki naród !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakie państwo i rząd jego takie wyniki na olimpiadzie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niepotrzebny żaden komentarz! Czyny swiadcza same za siebie!! Zenada!!! Tylko zmarnowanej kasy żal!!! A tylu potrzebujacych. Bieda coraz wieksza. I niemoc. A znikąd nadziei!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Niestety" - to słowo w kontekście występów naszych sportowców w Londynie powtrzamy zbyt często...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek Balicki
  • Marek Balicki
  • 09.08.2012 12:42

Leśne dziadki z poprzedniego systemu rządzą w naszym sporcie i wspierani są niestety przez beznadziejnych obecnych polityków. Przy takim układzie, trudno jest o wyniki. Każdy tylko patrzy ile jest w korycie ;i jak to dzielić.

Przykład jaka paranoja panuje w naszym sporcie - to przykład ze sztangistą Adrianem Zielińskim!

Sport jest takim odzwierciedleniem stanu Polski za tych śmiesznych i szkodliwych rządów, - jest stanem ducha Polaków!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zimowe igrzyska olimpijskie w Insbrucku - 1976 r.
Medali nie było.
Był JEDEN punkt za szóste miejsce Erwiny Ryś-Ferens...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.