Facebook Google+ Twitter

Katastrofa lotnicza w Chinach. 49 osób przeżyło

W północno-wschodnich Chinach rozbił się samolot pasażerski Embraer ERJ-190 linii Henan z 91 osobami na pokładzie. Znaleziono zwłoki 42 osób - poinformowały państwowe chińskie media. Cały czas trwa akcja ratunkowa. Według chińskich mediów wypadek przeżyło 49 osób.

http://news.cntv.cn/china/20100825/100165.shtml / Fot. screenDo tragedii doszło w prowincji Heilongjiang na północnym wschodzie Chin, niedaleko miasta Iczun. O godzinie 22.10 czasu lokalnego (16.10 czasu polskiego) Embraer ERJ-190 z 91 pasażerami na pokładzie i 5 członkami załogi rozbił się. Tuż po lądowaniu na lotnisku Lindu (otwarte w zeszłym roku) maszyna stanęła w płomieniach. Godzinę wcześniej samolot wystartował ze stolicy prowincji Harbin. Przełamany kadłub samolotu znajduje się w odległości około półtora kilometra od pasa startowego. Póki co więcej szczegółów nie jest znanych. Ponieważ niektórzy pasażerowie zostali wyrzuceni z kabiny w chwili wypadku, ich szanse na przeżycie są niewielkie - informuje agencja Xinhua.

http://news.cntv.cn/china/20100825/100165.shtml / Fot. screenWiększość poszkodowanych jest we względnie dobrym stanie, trzy osoby zostały poważnie ranne. Linie Henan Airlines są regionalnym przewoźnikiem z siedzibą w północnych Chinach. Ostatnia poważna katastrofa lotnicza w ChRL miała miejsce w listopadzie 2004 roku. Samolot pasażerski z 53 osobami na pokładzie rozbił się podczas awaryjnego lądowania na zamarzniętym jeziorze w okolicach miasta Baotou.

Źródło:
BBC News


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.