Facebook Google+ Twitter

Katastrofa lotnicza w Laosie. Samolot spadł do Mekongu, wszyscy zginęli

W wyniku dzisiejszego wypadku samolotu lecącego ze stolicy Laosu, Wientianu, na południe kraju, zginęła cała 44-osobowa załoga. Wcześniejesze doniesienia informowały o 39 ofiarach.

 / Fot. Chmouel Boudjnah, CC 3.0Anonimowy przedstawiciel ambasady Laosu w Wietnamie powiedział, że w wypadku zginęli wszyscy znajdujący się na pokładzie, w tym pięciu obywateli Tajlandii i co najmniej siedmiu obywateli Francji - łącznie 39 pasażerów i 5 członków załogi. Jak informuje rzecznik tajlandzkiego MSZ Sek Wannamethee, do wypadku samolotu linii Lao Airlines doszło ok. godz. 16 (11 czasu polskiego) 7-8 km od lotniska w Pakse, na południowym zachodzie Laosu. Samolot spadł przy ujściu rzeki Don do Mekongu.

Regionalne media mówią o tym, że maszyna spadła do Mekongu. Według autralijskiego "Herald Sun'' samolot rozbił się podczas podchodzenia do lądowania przy złych warunkach pogodowych.

Przedsiębiorstwo lotnicze ATR potwierdziło, że był to samolot pasażersko-transportowy ATR-72, który jest w stanie pomieścić nawet 70 osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.