Facebook Google+ Twitter

Katastrofa lotnicza w Pakistanie. Ponad 129 zabitych

W okolicach Islamabadu doszło do katastrofy samolotu prawdopodobnie ze 129 osobami na pokładzie. Według lokalnych mediów wszyscy pasażerowie i załoga Boeinga 737 zginęli na miejscu. W wiosce Hussain Abad, gdzie doszło do wypadku, zginąć mogli również jej mieszkańcy.

 / Fot. PAP/EPA/REHAN KHAN EPA/REHAN KHANSamolot linii Bhoja Air oznaczony symbolem B4-213 z 57 kobietami, 55 mężczyznami, 11 dzieci i dziewięcioma członkami załogi na pokładzie, leciał z Karaczi do Islamabadu. Przy lądowaniu maszynie nie udało się bezpiecznie osiągnąć pasa lotniska i w niewyjaśnionych wciąż okolicznościach rozbiła się w jego okolicach. Według wstępnych informacji, wśród ofiar tragedii są mieszkańcy wsi Hussain Abad, gdzie doszło do katastrofy. Ratownicy odnaleźli już 110 ciał ofiar wypadku lotniczego. Władze poinformowały także o odnalezieniu czarnych skrzynek maszyny.

 / Fot. PAP/EPA/MD NADEEMPakistański Urząd Lotnictwa Cywilnego potwierdził, że piloci Boeinga 737 otrzymali zgodę na lądowanie ale stracili oni kontakt z wieżą kontroli lotów na 10 minut przed planowanym osiągnięciem ziemi. Ratownicy, którzy pojawili się na miejscu katastrofy mówili o pożarze rozbitego kadłuba maszyny i ciałach ofiar rozrzuconych na tym obszarze. "Po katastrofie wybuchł pożar. Wrak jest w ogniu, samolot jest całkowicie zniszczony. Cały czas trwa akcja ratunkowa" - powiedział miejscowej telewizji informacyjnej GEO TV Saifur Rehman, szef lokalnej policji.

Poniżej relacja na żywo telewizji GEO TV z miejsca katastrofy:


Świadkowie katastrofy mówili również, że jeszcze przed upadkiem na ziemię, maszyna zamieniła się w "kulę ognia". Ministerstwo Obrony Narodowej i Urząd Lotnictwa Cywilnego potwierdziło już doniesienia o katastrofie Boeinga 737. Złe warunki atmosferyczne są traktowane obecnie jako jedna z możliwych przyczyn wypadku. Wszystkie szpitale w okolicy katastrofy zostały postawione w stan najwyższej gotowości, na możliwość przyjęcia jak największej liczby ofiar.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.