Facebook Google+ Twitter

Katastrofa na budowie areny mistrzostw świata w Brazylii

BBC News podało, że zawaliła się część dachu stadionu w Sao Paulo, na którym w czerwcu zainaugurowane zostaną piłkarskie mistrzostwa świata. Wiadomo, że zginęły dwie osoby, jednak liczba ofiar może wzrosnąć.

Katastrofa budowlana na stadionie Arena Corinthians w Sao Paulo / Fot. AFP / Miguel SchincariolDo katastrofy budowlanej doszło na stadionie Arena Corinthians w Sao Paulo. Podczas montowania dachu, dźwig podnoszący konstrukcję runął na budowę i zniszczył część elementów podtrzymujących zadaszenie. W skutek uderzenia miało dojść także do zawalenia części trybun.

Miejscowe władze potwierdziły, że w katastrofie zginęły, co najmniej dwie osoby. Niestety istnieje prawdopodobieństwo, że liczba ofiar może wzrosnąć. Na miejscu pracują służby ratunkowe. Według wstępnych ustaleń dźwig osunął się z powodu niestabilnej ziemi. W ostatnich dniach budowę utrudniały ulewy i burze.

- Jestem bardzo zasmucony z powodu tragicznej śmierci pracowników. - skomentował na gorąco prezydent FIFA, Sepp Blatter. Natomiast sekretarz generalny światowej centrali piłkarskiej, Jerome Valcke dodał, że jest wstrząśnięty wiadomością z Sao Paulo i cała wspólnota futbolowa łączy się w bólu z rodzinami ofiar. Wyrazy współczucia dla bliskich złożyło także kierownictwo klubu Corinthians.

Policja poinformowała, że do katastrofy doszło podczas przerwy obiadowej, stąd jest szansa, że nikt więcej nie zginął w katastrofie.

Na ten moment trudno powiedzieć, na ile poważne są uszkodzenia stadionu. W Sao Paulo ma odbyć się mecz otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2014 roku. Obiekt został już ukończony w 94 procentach. Wiadomo już, że przez katastrofę prace budowlane potrwają dłużej, niż przewidywała to FIFA.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.