Facebook Google+ Twitter

Katastrofa ogłoszona przez pomyłkę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-16 20:26

Użytkowników strony internetowej francuskich kolei państwowych przeraziła wiadomość o tragicznej eksplozji w jednym z pociągów TGV. Szybko jednak okazało się, że wiadomość ta nie była prawdziwa. Została ona tam umieszczona przez pomyłkę.

Dramatyczna informacja na głównej stronie portalu internetowego SNCF, czyli francuskich kolei państwowych, mogła rzeczywiście wzbudzić przerażenie. Można tam było przeczytać, że w pobliżu miasta Mâcon, w jednym z szybkich pociągów TGV, w wyniku eksplozji zginęło ponad 100 osób i że prawie 400 osób odniosło obrażenia. Komunikat podawał również numer pociągu, mówił, że przyczyny eksplozji nie są jeszcze znane i informował w szczegółach o trwającej wciąż akcji ratunkowej. Ta wiadomość pozostała na stronie SNCF przez kilkadziesiąt minut. Gdyby była ona prawdziwa, byłaby to jedna z najtragiczniejszych katastrof w historii kolei.

Na szczęście informacja była całkowicie fikcyjna i powstała w ramach rutynowych ćwiczeń kolejarzy, którzy uczą się w ten sposób reagować na różne, najtrudniejsze nawet do przewidzenia sytuacje.
Dyrekcja SNCF wyjaśniła z ubolewaniem, że fikcyjna wiadomość znalazła się przez pomyłkę na prawdziwym portalu kolei.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.