Facebook Google+ Twitter

Katastrofa pociągu w Buenos Aires. Maszynista chciał wykraść nagranie

Co najmniej 99 osób zostało rannych, w tym 5 ciężko, w wyniku katastrofy kolejowej w Buenos Aires. Z nieznanych na razie przyczyn, maszynista nie zahamował, a pociąg przełamał końcową zaporę i wjechał na peron.

Pociąg wjechał na peron na stacji w Buenos Aires / Fot. EPA/Martin Di MaggioJak informuje TVN24.pl, w sobotę podmiejski pociąg z nieznanych przyczyn przełamał barierę końcową na stacji Once w Buenos Aires i wjechał na peron. Na razie nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych, jednak spośród 99 osób rannych, 5 jest w stanie ciężkim.

Argentyńskie media podają, że od razu po katastrofie maszynista próbował wykraść dysk z nagraniami z monitoringu w jego kabinie. Do szpitala eskortowała go policja, ponieważ wściekły tłum skandował "morderca, morderca" i istniało duże prawdopodobieństwo linczu.

Świadkowie i uczestnicy wypadku opowiadali, że nie czuli hamowania i nie mieli pojęcia, że z pociągiem dzieje się coś złego. Po prostu nagle usłyszeli i poczuli uderzenie, a następnie w wagonach zgasły światła.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.