Facebook Google+ Twitter

Katastrofa rosyjskiego Jaka-42. Zmarł ciężko ranny hokeista

Hokeista Aleksander Galimow zmarł w wieku 26 lat w szpitalu w Moskwie. Był jedną z dwóch osób, które przeżyły katastrofę rosyjskiego Jaka-42 w Jarosławiu. Do szpitala trafił z poparzeniami ponad 90 proc. powierzchni ciała, spalonym układem oddechowym i siniakami lewego płuca.

Aleksander Galimow / Fot. Corsin Camichel, CC 2.0Jak informuje portal Russia Today o godz. 11.15 czasu moskiewskiego (9.15 czasu polskiego) w szpitalu w Moskwie, zmarł hokeista Aleksander Galimov, jeden z dwojga ocalałych mężczyzn w katastrofie rosyjskiego Jaka-42, do której doszło 7 września.

Po wypadku samolotu, Galimov przewieziony został do szpitala w Jarosławiu. Stamtąd z poparzeniami sięgającymi 90 proc. powierzchni ciała, spalonym układem oddechowym, siniakiem lewego płuca i uszkodzonymi nerkami przetransportowany został do szpitala w Moskwie.

W niedzielę, zawodnik Lokomotivu Jarosław przeszedł operację przeszczepu tchawicy. Cały czas był pod nadzorem lekarzy, jednak Ci nie chcieli wydawać żadnych prognoz, dotyczących jego stanu zdrowia.

Aleksander Galimow zmarł w wieku 26 lat stając się 44. ofiarą katastrofy lotniczej w Jarosławiu.

W szpitalu nadal o życie walczy członek załogi, Aleksander Sizow. Lekarze oceniają jego stan na poważny, ale stabilny.

Do katastrofy Jaka-42 doszło 7 września w godzinach popołudniowych. Z nieznanych przyczyn, maszyna spadła kilka chwil po starcie. Większość pasażerów stanowili członkowie drużyny hokejowej Lokomotiv Jarosław, która zmierzała na rozgrywki do Mińska.

Czytaj także: Katastrofa rosyjskiego Jaka-42

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.