Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9999 miejsce

Katastrofa samolotu GermanWings w Alpach. 150 osób nie żyje. Odnaleziono czarną skrzynkę maszyny

Samolot Airbus A320 linii lotniczych GermanWings, należących do Lufthansy, rozbił się we francuskich Alpach. Na pokładzie było 150 osób - 144 pasażerów i 6 członków załogi. Przed godziną 16, premier Francji, Manuel Valls, potwierdził informację, że nikt nie przeżył katastrofy samolotu 4U9525.

https://flic.kr/p/4SBeRb / Fot. Andrei Dimofte/CC BY 2.0Samolot Airbus A320 leciał z Barcelony do Düsseldorfu. O 10.39 zniknął z radarów. Francuski dziennik Le Monde podawał początkowo, że na pokładzie znajdowało się 148 osób. Ostatecznie linie lotnicze potwierdziły, że Airbusem podróżowało 144 pasażerów i 6 członków załogi.

Serwis Flightradar.com opublikował na Twitterze zdjęcie ostatniej pozycji samolotu. Według danych serwisu samolot znajdował się na wysokości 12 tys. metrów i nagle obniżył pułap do 2 tys. metrów. Agencja AFP cytowała kilka godzin po katastrofie prezydenta Francji, który miał powiedzieć, że władze nie spodziewają się, by ktoś przeżył wypadek. Przed godziną 16 informację o braku ocalałych potwierdził francuski premier.

Aktualizacja:

19.45 - Z miejsca katastrofy wycofano helikoptery służb ratowniczych. Ma to związek z zapadnięciem zmroku i pogarszającą się sytuacją meteorologiczną.

19.25 - Guardian cytuje Davida Gleave'a, eksperta zajmującego się lotnictwem, który zinterpretował dane podawane przez takie serwisy, jak Flightradar24. Wynika z nich, że samolot obniżał pułap z prędkością ok. 900 metrów na minutę. Zdaniem specjalisty utrata wysokości była zbyt wolna, by doszło do eksplozji, ale zbyt szybka, by można było mówić o kontrolowanym zejściu.

19.20 - Airbus A320, który rozbił się we Francji miał 24 lata.

19.18 - Przed godziną 18 odnaleziono czarną skrzynkę samolotu A320.

19.15 - W katastrofie samolotu zginęło 150 osób. Na pokładzie znajdowało się osiemnaścioro dzieci. 67 osób to Niemcy, 45 to Hiszpanie.

16.35 - Warunki meteorologiczne w miejscu katastrofy mają pogorszyć się w najbliższych godzinach. Ratownicy twierdzą, że wydobycie wszystkich szczątków ofiar wypadku może potrwać kilka dni.

16.10 - Największe elementy samolotu widoczne na miejscu katastrofy mają rozmiar samochodu - podaje serwis AirLive.net.

15:55 - Francuski premier Manuel Valls potwierdził informację, że nikt nie przeżył katastrofy samolotu 4U9525.

15.44 - Samolot jest całkowicie rozbity - wynika z raportów służb ratowniczych. Szczątki maszyny znajdują się na powierzchni 2 kilometrów - podaje AirLive.net.

Zdjęcie z rejonu katastrofy / Fot. zrzut ekranu/YouTube15.25 - Francuscy kontrolerzy stracili kontakt z samolotem o godzinie 10.53 - poinformował szef linii GermanWings podczas konferencji prasowej. 8 minut wcześniej maszyna zaczęła opadać. Nadal nie wiadomo czy pilot wzywał pomocy. Przedstawiciel GermanWings mówił o sprzecznych informacjach na ten temat. Kluczowym zagadnieniem wydaje się ustalenie przyczyn utraty wysokości.

14.50 - serwis AirLive.net podaje, że samolot jest tak zniszczony, że największe jego szczątki mają wielkość samochodu.

14.45 - W akcji ratunkowej bierze udział 210 policjantów i 240 strażaków - podaje AirLive.net. Ten sam serwis twierdzi, że pilot nie wysłał sygnału Mayday z pokładu samolotu, jak podawano wcześniej.

14.30 - Operacja ratunkowa toczy się w trudnych warunkach. Miejsce katastrofy jest trudno dostępne. Śnieg, wiatr i mróz utrudniają akcję.

14.10 - "Guardian" cytuje posiadacza campingu, który słyszał przelatujący samolot: "Słychać było ogromny hałas i potem nic. Na początku myślałem, że to myśliwce, które przelatują często nad tym rejonem".

14.05 - Szczątki samolotu zostały zlokalizowane - podaje "Guardian" za francuskim resortem spraw wewnętrznych. Pierwsze informacje od ratowników wskazują, że liczba ocalałych będzie bardzo mała, jeżeli w ogóle ktoś przeżył katastrofę.

13:55 - Linie lotnicze GermanWings wydały na Facebooku oświadczenie. Wynika z niego, że na pokładzie samolotu Airbus A32, lot nr 4U9524, znajdowało się 144 pasażerów i 6 członków załogi.

13.25 - korespondent TVP w Niemczech, Marcin Antosiewicz, napisał na Twitterze: "Na razie do polskich placówek dyplomatycznych na terenie Niemiec nie zgłaszają się żadne rodziny pasażerów podróżujących #4U9524."

13.20 - uruchomiono specjalną infolinię dla rodzin osób znajdujących się na pokładzie Airbusa A320. Niemiecki numer to: +49 30 5000 3000.

13.07 - stacja TVP Info podaje, że samolot rozbił się na wysokości ok. 2 tys. metrów.

12.55 - Airbus A320 wyleciał z lotniska w Barcelonie o 8.55 czasu lokalnego. Lot miał 20-minutowe opóźnienie - podaje Guardian.

12.43 - "Nikt nie przeżył katastrofy w Alpach" - twierdzi francuski minister transportu cytowany przez AFP.

12.40 - Komisarz ds. Transportu UE powiedziała dziennikarzom w Brukseli, że instytucja nie ma żadnych informacji dotyczących wypadku. "Wszystko, co wiemy pochodzi z mediów" - powiedziała Violeta Bulic.

"Nie wiemy jeszcze co stało się z lotem 4U 9525" - poinformował Carsten Spohr szef Lufthansy, do której należą linie GermanWings. "To czarny dzień w historii Lufthansy. Wierzymy, że znajdziemy ocalałych".

12.35 - "Służby konsularne @MSZ_RP sprawdzają, czy na pokładzie samolotu German Wings, który rozbił się w Alpach mogli być obywatele polscy." - napisał na Twitterze rzecznik resortu spraw zagranicznych.

12.30 - witryna linii lotniczych GermanWings nie jest dostępna. Ostatnia informacja przewoźnika na Twitterze pochodzi sprzed 35 min. Linie poinformowały wówczas, że nie są w stanie jeszcze potwierdzić katastrofy. Stacja TVP Info podaje, że tuż przed katastrofą pilot nadał sygnał SOS.

Film ze śmigłowca pokazuje rejon katastrofy:Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

A co mają w Chinach powiedzieć?
Według danych WHO w wypadkach drogowych w 2010 roku zginęło tam 276 tys. osób.
Co daje 756 osób dziennie.

Zadziwiająca jest ludzka psychika.
Dręczy się tym, co jej podadzą do wiadomości i w jaki sposób podadzą.
Skala nie ma znaczenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Katastrofy lotnicze są przygnębiające, gdyż ginie w nich duża ilość ludzi w jednej chwili.
Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, że w Polsce CODZIENNIE w wypadkach drogowych ginie pięcioro dzieci (dane uśrednione). Najczęściej z powodu brawury i nieodpowiedzialnego zachowania osób dorosłych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wśród pasażerów którzy zginęli w katastrofie było 16 dzieci [*]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.