Facebook Google+ Twitter

Katastrofa samolotu. Prezydent Lech Kaczyński nie żyje

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-04-10 13:43

Rządowy Tu-154 z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim, Marią Kaczyńską oraz gośćmi, którzy jechali na uroczystości w Katyniu, rozbił się z powodu gęstej mgły.

Na pokładzie prezydenckiego samolotu znajdowało się 88 osób, m.in. Ryszard Kaczorowski, Jerzy Szmajdziński, Władysław Stasiak, Aleksander Szczygło, Paweł Wypych, Mariusz Handzlik, Andrzej Kremer, szef sztabu generalnego WP gen. Franciszek Gągor, Andrzej Przewoźnik, Grzegorz Dolniak, Przemysław Gosiewski, Zbigniew Wassermann, Janusz Kochanowski, Sławomir Skrzypek, Janusz Kurtyka, bp Tadeusz Płoski.

Informację o śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii Kaczyńskiej potwierdził Jacek Sasin. "Podczas lądowania samolot nie doleciał do pasa, zaczepił o wierzchołek drzewa, spadł na ziemię i rozpadł się na części" – poinformował gubernator obwodu smoleńskiego.

Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Piotr Paszkowski potwierdził że „na pokładzie prezydenckiego samolotu, który rozbił się dzisiaj rano w Smoleńsku, znajdowało się najprawdopodobniej 88 osób, miało być ich 89, ale jedna nie stawiła się na lotnisku przed odlotem. W chwili obecnej możemy założyć, że niestety wszystkie 88 osób, które znajdowały się na pokładzie w momencie wypadku, zginęły”.

Lista ofiar jest ciągle weryfikowana. Piotr Paszkowski powiedział, że „według niepotwierdzonej informacji 3 osoby przeżyły katastrofę, ale polskie źródła dyplomatyczne nie potwierdzają jej”.

Źródło: serwis TVP INFO

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.