Facebook Google+ Twitter

Katastrofa samolotu w Algierii. Zginęło 77 żolnierzy

Samolot algierskich sił wojskowych rozbił się na północnym-wschodzie kraju. W wyniku katastrofy zginęło 77 osób, jednemu z pasażerów udało się przeżyć.

 / Fot. Autor: Allen Drebert (Allen Drebert) [Public domain], undefinedWedług informacji agencji Reuters i BBC, Hercules C-130 zderzył się z górą Djebel Fertas w prowincji Oum- al-Bouaghi, 380 km od stolicy - Algieru. Przyczyną były najprawdopodobniej złe warunki pogodowe. Według pierwszych doniesień jednej osobie udało się przeżyć. Większość ofiar stanowili żołnierze i członkowie ich rodzin.

"Widziałem jak samolot wojskowy rozbił się, siła uderzenia rozerwała go na dwie części" - poinformował agencję Reuters jeden ze strażaków".

Nie zważając na górzysty teren i zamieć śnieżną służby ratownicze od razu przystąpiły do działania. Większość ciał udało się już wydobyć z wraku, jednak w wyniku eksplozji część z nich zostało spopielonych, co uniemożliwia jakąkolwiek ich identyfikację.

Algierski minister obrony narodowej zapowiedział powołanie komisji śledczej do zbadania przyczyn katastrofy. Równolegle Ahmed Gaid Salah stojący na czele armii i pełniący funkcję wiceministra obrony udał się na miejsce tragedii. W oficjalnym oświadczeniu ministerstwa jak prawdopodobną przyczynę katastrofy podano złe warunki pogodowe, wichurę i duże opady śniegu.

Wczorajsza katastrofa jest największą w przeciągu ostatnich dziesięciu lat i 3 wypadkiem z udziałem samolotów transportowych Hercules. w 2003 r. w wyniku rozbicia się samolotu Air Algerie - Boeinga 737 zginęły 103 osoby.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.