Facebook Google+ Twitter

Katastrofa samolotu w Nigerii. Liczba ofiar rośnie

Nigeryjskie władze obawiają się o to, iż liczba 153 ofiar pasażerów samolotu, który w niedzielę rozbił się w stolicy Nigerii, Lagos, może się znacznie zwiększyć o ludzi, którzy zostali zabici na ziemi.

Urzędnicy Nigeryjskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz Nigeryjskiej Agencji Zarządzania Kryzysowego poinformowali, iż na chwilę obecną nie są w stanie powiedzieć ile osób zostało rannych bądź zabitych w wyniku
katastrofy.

"Obawiam się, że skoro stało się to w dzielnicy mieszkalnej, wielu przypadkowych ludzi mogło zginąć" - powiedział Yushau Shuaib, rzecznik Nigeryjskiej Agencji Zarządzania Kryzysowego, podaje hosted.ap.org

Boeing MD-83 nigeryjskich linii lotniczych Dana Air uderzył kilka minut po starcie w jeden z budynków mieszkalnych w zatłoczonej okolicy. Prawdopodobnie chwilę wcześniej zahaczył o linię wysokiego napięcia. Podano również informację, iż chwilę przed zdarzeniem piloci informowali o problemach z silnikiem.

W chwili wypadku, który nastąpił o godzinie 16.45 czasu lokalnego
(17.45 czasu polskiego), warunki pogodowe były bardzo dobre.

Nigeryjscy ratownicy ciągle pracują na miejscu katastrofy, a jednocześnie poszukiwane są czarne skrzynki maszyny.

Niedzielna katastrofa to największa tragedia lotnicza w Nigerii od września 1992 roku, kiedy to wojskowy samolot transportowy, przewożący żołnierzy i ich rodziny, rozbił się krótko po starcie z lotniska w Lagos. Zginęły wtedy wszystkie 163 osoby znajdujące się na pokładzie.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.