Facebook Google+ Twitter

Katastrofa samolotu w Pakistanie. Nikt nie przeżył

Samolot linii Air Blue leciał z Karaczi do Islamabadu - stolicy Pakistanu. Na pokładzie znajdowały się 152 osoby. Pakistańskie władze podały, że wszyscy zginęli. Trwa akcja ratunkowa.

Miejsce katastrofy. / Fot. EPA/STR Dostawca: PAP/EPASamolot należał do pakistańskich prywatnych linii Air Blue. Na pokładzie było 146 Służby ratownice w miejscu katastrofy. / Fot. EPA/T. MUGHAL Dostawca: PAP/EPApasażerów i sześć osób załogi. - Ciągle zbieramy infomacje. Nie znamy więcej szczegółów - powiedział Mubarik Shah, rzecznik państwowej Agencji Lotnictwa Cywilnego. Wypadek wydarzył się około 6.45 czasu lokalnego. Pakistańskie media pokazują ujęcia dymu unoszącego się z zbocza wzgórza Margalla w pobliżu miasta.

Ratownicy docierają do pierwszych ciał. Dojazd do miejsca katastrofy jest bardzo utrudniony, armia wysłała na miejsce katastrofy specjalne oddziały wojska oraz helikoptery. Jak podaje TVN24, w okolicy panują trudne warunki atmosferyczne: akcję utrudnia deszcz, który rozmywa drogi, i silna mgła. - Widzimy dym, ale nie byliśmy w stanie tam dotrzeć. Miejsce otoczone jest wzgórzami i nie ma tam dojazdu - powiedział Sayed Subhan z policji pakistańskiej. Miejscowa telewizja pokazuje ratowników wspinających się pieszo na strome zbocze.

Według szefa pakistańskiego MSW, część pasażerów przeżyła. Agencja AFP, powołując się na ministra Rehmana Malika poinformowała, że katastrofę przeżyło 5 osób. Dotychczas odnaleziono ciała co najmniej 90 ofiar katastrofy. - Wszędzie dookoła leżą ciała i bardzo niewielu przeżyło ten wypadek - uważa przedstawiciel policji. - Ciała są ewakuowane śmigłowcami.

Władze lotnicze Pakistanu podały wstępnie, że piloci próbowali lądować w trudnych warunkach atmosferycznych - donosi Gazeta.pl. - Samolot już miał lądować na lotnisku w Islamabadzie, kiedy stracił kontakt z wieżą kontroli lotów, a potem dowiedzieliśmy się, że się rozbił - relacjonuje przedstawiciel władz lotniczych.

Jak donosi Rzeczpospolita, na lotnisku w Islamabadzie pasażerowie w hali odlotów z zaniepokojeniem obserwują ekrany telewizorów. - Nie jestem zdziwiony, że coś takiego się wydarzyło - mówi jeden z nich. - Pogoda jest zbyt słaba, by latać"

Airbus 320 to odrzutowiec średniego zasięgu, jeden z najbardziej popularnych samolotów na świecie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

oczywiście chodzi o Karachi w Pakistanie
Początkowo Pakistańskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych podało, iż przynajmniej 5 osób przeżyło katastrofę, jednakże lokalne władze podały do wiadomości, że raport był błędny i nikt nie przeżył wypadku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Ostatecznie, pakistańskie władze podały, że wszyscy zginęli. - Wszędzie dookoła leżą ciała i bardzo niewielu przeżyło ten wypadek"
to jak wszyscy zginęli czy ktoś przeżył bo tu mamy masło maślane?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pokazane na początku artykułu zdjęcie samolotu ATR firmy euroLOT nie ma nic wspólnego z artykułem o wypadku samolotu Air Blue w Pakistanie. Proszę zdjąć fotkę z polskim samolotem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żal pasażerów [*]. Kasiu, czy jednak na pewno z Karaczi w Turcji? Nie tego w Pakistanie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.