Facebook Google+ Twitter

Katastrofa smoleńska. Brzoza nie złamała skrzydła tupolewa?

Według ekspertów działających w parlamentarnym zespole Antoniego Macierewicza, wyjaśniającym przyczyny katastrofy w Smoleńsku z 10 kwietnia 2010, zderzenie z brzozą nie mogło doprowadzić do utraty skrzydła samolotu Tu-154 M o numerze bocznym 101.

Fragment oderwanego skrzydła prezydenckiego Tupolewa / Fot. Serge Serebro, CC 3.0Jak podaje serwis Interia.pl, w czwartek 8 września odbyła się specjalna konferencja, podczas której zespół Antoniego Macierewicza przedstawił analizy i wyliczenia dotyczące ostatnich, kluczowym chwil lotu PLF 101–I–M z Warszawy do Smoleńska.

Jedną z osób zajmujących się katastrofą smoleńską jest prof. Wiesław Binienda, dziekan wydziału inżynierii z Ohio, który za pomocą telemostu przedstawił animacje oraz matematyczne modele. Powstały one dzięki programowi, z którego każdego dnia korzysta NASA. Binienda zaznaczył także, że chciałby zapoznać się z wynikami szczegółowych badań przeprowadzonych przez komisję Jerzego Millera, w szczególności tych dotyczących zderzenia tupolewa z brzozą. Badania profesora wskazują, że samolot nie mógł stracić skrzydła po zderzeniu z drzewem. Z przeprowadzonej analizy masy i prędkości maszyny oraz średnicy brzozy wynika, że w takim przypadku samolot mógł stracić niewielką krawędź skrzydła.

Profesor fizyki Kazimierz Nowaczyk zwraca uwagę na animację zaprezentowaną przez komisję Millera. Według fizyka, tupolew nie mógł po zderzeniu z drzewem lecieć obrócony o 180 stopni przez tak długi czas, jaki pokazano w prezentacji komisji szefa MSWiA.

Antoni Macierewicz mówi wprost, że skrzydło nie zostało złamane w wyniku zderzenia z brzozą. Poseł PiS zadaje jednocześnie pytania, dlaczego przez tak długi czas okłamywano Polaków, dlaczego eksperci z posłem Jerzym Millerem na czele podpisali się pod fałszywym raportem? Macierewicz zaznaczył, że przez cały czas trwają badania, które mają wyjaśnić, co tak naprawdę wydarzyło się w Smoleńsku 10 kwietnia ubiegłego roku.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

ptaszynski
 • ptaszynski
 • 25.01.2012 17:06

teraz jest dobry czas dla wróżek jasnowidzow i szamanów taka moda i to ludzie lubią ...nie dziwię sie więc macierewiczowi ze chodzi po wróżbitach..

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomorow
 • tomorow
 • 11.09.2011 21:47

brzoza nie złąmała skrzydła - wystarczy popatrzec na fily jak boening wtpakia sie w stal WTC jak nóż w masło cały , a tu brzózka ? to jest zapałaka . To co pisze jest sciemą .

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Jan
Twój retoryczny bełkot niczego nie przedstawia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan
 • Jan
 • 10.09.2011 22:56

PROF. WIESŁAW BINIENDA DZIEKAN WYDZIAŁU INŻYNIERII Z OHIO. Panowie: jędrzej, puchacz, e, edwin, W. Skowroński, K. Bień, przedstawili argumenty, które powalą nawet muła. Panowie posiadają gruntowną wiedzę (jak czytamy) z zakresu objawień, stopni naukowych, kosiarek do brzózek, etc.. Jeżeli ktoś się na czymś nie zna, to właśnie tak jak Wy może próbować coś, lub kogoś ośmieszyć. Jest wiele pytań na które (tak jak wielu Polaków) oczekuję odpowiedzi np.: Na podstawie czego komisja Milera sporządziła raport nie badając wraku samolotu {najważniejszego dowodu w sprawie). Takich pytań jest wiele. Stanowczo za dużo. Wiem jedno, że ten rząd robi wszystko aby ukryć prawdę. Ten rząd wyjaśnił nam Polakom aferę stoczniową, hazardową i katastrofę smoleńską tak samo nam wyjaśnia. Samobójczą śmierć Pani poseł Blidy rządzący potraktowali priorytetowo powołując komisję śledczą a katastrofę w której ginie dwóch prezydentów, marszałkowie sejmu, szef BBN, prezes NBP, wielu posłów i senatorów, dowódcy wojskowi najwyższego szczebla wyjaśnili nam Rosjanie w raporcie MAK. Wszystkie kluczowe dowody są w Rosji (wrak, oryginały czarnych skrzynek, kokpit-który nie wiadomo gdzie jest, do tej pory nie oddano wszystkich nośników elektronicznych). Nie rozstrzygam co było przyczyną katastrofy, ale każdy myślący człowiek widzi, że lansowana przez rzad wersja kupy się nie trzyma. Na koniec można postawić uzasadnione pytania: Kto tak naprawdę dziś w Polsce rządzi. Rosjanie bez wątpienia posiadają wiedzę na temat przyczyn katastrofy i jeżeli ta wiedza mogła by być niewygodna dla naszego rządu, to mogą tą wiedzą szantażować rząd, w związku z tym czy taki rząd powinien sprawować władzę. Pozdrawiam wszystkich, jeżeli ktoś poczuł się urażony to przepraszam. Napisałem to wszystko po to abyśmy zaczęli myśleć, tym bardziej, że za miesiąc wybory.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polak
 • Polak
 • 10.09.2011 21:43

Mysle ze nie w tym dyskusja by upadlac ludzi. Pan Macierewicz nie wierzy w przypadek jak i wiele ludzi. kazdy przyzna ze w calym tym zajsciu bylo wiele nieprawidlowosci, chociazby dzialanie . samolot z hokeistami byl w ciagu doby w hangarze badany. samolot z 90% wladzy panstwowej potraktowany jak.... trudno o komentarz. a przy okazji wszyscy oplowani przez media i politykow, czy wam ,ktorzy z tego sobie zartujecie nie przychodzi refleksja iz tam sie stalo cos nie tak????? itu , w polsce tak samo. za dozo zbiegow okolicznosci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

KOLEJNE OBJAWIENIA MACIEREWICZA I ZESPOLU EKSPERTOW a co z sztuczna mgla p.Macierewicz?

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędrzej
 • jędrzej
 • 09.09.2011 17:59

ten niby profesor z ameryki bo tytuły w ameryce nic nie znacza z ohio czy hula gula wciska kit niedouczonemu macierewiczowi

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 09.09.2011 17:55

macierewicz dalej ośmiesza pis swymi wariacjami o brzozie kto mu na to pozwala chyba kaczynski a wydawał sie prezes rozumniejszy

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 09.09.2011 14:55

Teraz Maciarewicz za pośrednictwem Natanka będzie miał telemost z Panem Bogiem .

Komentarz został ukrytyrozwiń
edwin
 • edwin
 • 09.09.2011 10:03

Przedwczoraj rosyjski samolot /z hokeistami/ przy mniejszej prędkości zawadził o radiolatarnię, która ma się nijak do brzozy. Co się stało ? Zamienił się w kupę złomu i zginęli ludzie. Ale to Maciarewicza nie przekona, tak jak nie przekona innych obłąkańców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.