Facebook Google+ Twitter

Katastrofa smoleńska: Czy Rosjanie rozpylili w Smoleńsku hel?

Mecenas Rogalski reprezentujący interesy części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej domaga się sprawdzenia czy Rosjanie mogli rozpylić hel przed lądowaniem Tu-154M.

Wrak polskiego samolotu Tu-154 w Smoleńsku / Fot. PRSteam.net, Licencja CC 2.5 uznanie autorstwaJak informuje Wprost mecenas Rogalski zamierza wnioskować o sprawdzenie, czy w ciałach ofiar katastrofy znajdują się ślady helu.

Zdaniem prawnika, rozpylenie tego gazu mogło spowodować pojawienie się mgły oraz szybkie opadanie samolotu. Zasadność takich badań podważa mecenas Aleksander Pociej, pełnomocnik części rodzin ofiar katastrofy. Jego zdaniem, zapis czarnych skrzynek oraz nagrania wieży są wystarczające.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (77):

Sortuj komentarze:

onucka
 • onucka
 • 07.05.2011 15:55

To nie był hel To obsługa lotniska dostała na kolację grochówkę a na śniadanie bigos To ważna informacja dla śledczych pisuarów Rogalika i antka policmajstra

Komentarz został ukrytyrozwiń
grabarz
 • grabarz
 • 01.05.2011 17:13

makiela, latek przybywa a rozumu ani na jotę. jak ty to robisz że'ś ciągle gimnazjalista.

Komentarz został ukrytyrozwiń
grabarz
 • grabarz
 • 01.05.2011 15:49

Janusz D. 27.04.2011 11:50 pytasz po co tam jechali?
odpowiadam pytaniem,
a po co ludzie zbierają się w święto zmarłych na cmentarzach?, po co żydzi przyjeżdżają do Auschwitz?, po co amerykanie spotykają się w Arlington? po co ....?
czy teraz twoje pytanie uważasz za rozsądne?

SPADAJ

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ważne prawa fizyki, chemii... Sekta dostała sygnał - Rosjanie wypuścili hel i sekta wierzy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czasu szkoda na czytanie tak idiotycznych linków. Z większą korzyścią będzie poczytanie podręcznika do chemii i fizyki. A wtedy już będzie wszystko jasne po przeczytaniu samego tytułu i nie trzeba czytać czyjegoś steku bzdur.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dorota Walkowiak
 • Dorota Walkowiak
 • 28.04.2011 01:16

@ krzysztof "Rosjanie wypuścili hel", ale trudniej wyjaśnić w jaki sposób
http://forum.smolensk-2010.pl/thread-83.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysztof.
 • Krzysztof.
 • 27.04.2011 14:58

Widzę, że ktoś ma taki sam nick jak ja. :D
Popatrzmy logicznie na ten hel. Ile musiało by go być w atmosferze, żeby samolot stracił nośność? Jak taką masę gazu utrzymać na ścieżce podchodzenia owego samolotu do lądowania? W jaki sposób go wypuścić i czym dostarczyć? Jak ukryć te urządzenia żeby nikt ich nie zauważył? W jaki sposób potem usunąć go z miejsca wypadku? Zabawne są takie pomysły osób, które nie mają żadnego pojęcia o technologii. Strasznie łatwo jest powiedzieć "Rosjanie wypuścili hel", ale trudniej wyjaśnić w jaki sposób. :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

W rozmowie z Olejnik Rogalski nie odrobił lekcji z chemii i fizyki. Bo rozpylony hel zmierza ku górze a nie opada, bo jest lżejszy od powietrza. Ograniczenie tego człowieka pozwala mi na podważanie jego tytułu jakiego używa. Samo określenie mecenas do czegoś obliguje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Aleksander Wielki
 • Aleksander Wielki
 • 27.04.2011 13:05

Z części komentarzy widać, że nie warto wyjaśnić przyczynę. A jest to przecież sprawa zasadnicza, bez tego cofniemy się jeszcze bardziej i stracimy na znaczeniu. Jesteśmy winni to osobom które zginęły na służbie Polski. Tylko głuchy na prawdę może uważać, że nie ma czego wyjaśniać. Osoba poszukująca prawdy nie może uczestniczyć w nagonce na szukających przyczyn inaczej przeradza się to walkę z ujawnieniem prawdy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rozmowa Olejnik z Rogalskim - http://www.radiozet.pl/Programy/Gosc-Radia-ZET/Rafal-Rogalski4
wypowiedzi pana Rogalskiego powinny stac się kmpendium ANTYWIEDZY dla uczniów i studentów. Gdyby głupota mogła latac, pan mecenas unosiłby sie nad Smoleńskiem po wsze czasy.
Jesli do tego dodac kompletny brak rozeznania do jakiego stopnia facet sie kompromituje - powinny zabrac głos władze korporacyjne i zawiesić mu prawo reprezentowania jakichkolwiek klientów. Po wsze czasy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.