Facebook Google+ Twitter

Katastrofa smoleńska. Kaczyński: ktoś przygotowuje prowokację

"Rzeczpospolita", powołując się na rozmowy polityków PiS, poinformowała, że ostatnia rozmowa Jarosława Kaczyńskiego z bratem Lechem, przed lądowaniem w Smoleńsku, może zostać ujawniona w przeddzień wyborów. Lider PiS określił tę wiadomość jako "prowokację".

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaWedług polityków Prawa i Sprawiedliwości, 8 października, w czasie ciszy wyborczej, ma zostać ujawnione nagranie ostatniej rozmowy braci Kaczyńskich, przed katastrofą prezydenckiego Tu-154M. Ma z niej wynikać, że lider PiS naciskał, aby pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, lądować w Smoleńsku.

Jarosław Kaczyński utrzymuje, że przed lądowaniem rozmawiał z bratem jedynie o zdrowiu ich matki, a całe połączenie trwało 25 sekund. Później zostało przerwane.


Palikot: za katastrofę smoleńską odpowiada Jarosław Kaczyński


- Ktoś przygotowuje prowokację. Rozmawialiśmy wyłącznie o zdrowiu mamy, jak codziennie od rana. Jeśli się ktoś odważy zrobić coś takiego, jak sfałszowanie tej rozmowy, to będzie to nowa jakość - bardzo zła w polskim życiu publicznym - komentował lider PiS, cytowany przez "Rzeczpospolitą".

Wcześniej mówiło się, że nagranie ostatniej rozmowy braci Kaczyńskich zostanie ujawnione przy okazji publikacji raportu MAK lub prac komisji Jerzego Millera. W rzeczywistości, nie wiadomo jednak, czy ktokolwiek nim dysponuje.

Źródło:
Rzeczpospolita

Najwięcej lajków na Facebooku:
Sylwia Segin o coach movie, psychologii i redaktorstwie filmowym
Dancing Poznań 2011. "Tańcząc, wyrażam siebie". Wywiad z uczestniczką
Odnaleziono wrak "SS Gairsoppy". Na pokładzie największy skarb w historii
68. Rajd Polski. "Zawieszone" zwycięstwo Kajetanowicza. Zdjęcia


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (51):

Sortuj komentarze:

paulina bomba
  • paulina bomba
  • 06.10.2011 13:00

beznadzieja

Komentarz został ukrytyrozwiń
zx
  • zx
  • 04.10.2011 23:31

] - WYNIKI WYBORÓW: PIS-52%, PO-18%, PSL-5,0%, SLD-4,5%, PNJ-0,5% , POligłup -0,3%.- J.KACZYŃSKI PREMIEREM. Dziwi TOTALNA NAGONKA : premiera , PO ,SLD,..., pseudo-mediów na J.KACZYŃSKIEGO i 10 ml. wyborców PIS-u oraz ciągłe WYCHWALANIE i tolerowanie NIERUBSTWA RZĄDU(PO ,PSL). Młodzi i starsi pytają-czy dalej będą? :dzielić i opluwać POLAKÓW? ,dawać tylko STOŁKI KOLESIOM(mimo braku kwalifikacji) podejmować decyzje WYWRACAJĄCE wszystko do GÓRY NOGAMI?, totalnie POWIĘKSZAĆ DŁUG POLSKI, OKRADAĆ przyszłych emerytów z OFE,...,wyrażać: PYCHĘ,INSYNUACJE,CHAMSKIEOPLUWANIE,CYNIZM,LEKCEWAŻENIE,DESTRUKCJE,AGRESJĘ,HI POKRYZJĘ , BŁAZENADĘ ,MATACZENIE, PLOTKI, KŁAMSTWA,...w stosunku do większości społeczeństwa- ciągle jedynie grożą :wojną, polityczną ZEMSTĄ, ... - Nie głosujmy na nich-tylko na J.KACZYŃSKIEGO i PIS ,aby SAMODZIELNIE MOGLI RZĄDZIĆ przez 4 lata i ODPOWIADAĆ przed SPOŁECZEŃSTWEM za SWOJE RZĄDZENIE (SAMODZIELNE) . PO PROWADZĄ POLSKĘ DO WIĘKSZEJ ZAGŁADY NIŻ GRECJA,eksmituje na bruk. Czy OSTATNIA ustawa miała zamknąć usta dziennikarzom, aby nie pytali prezydenta o UZASADNIENIE sądu w sprawie OFE?(ZAMACH NA SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE-premiera czy prezydenta? -niezgodne z konstytucją?). Boją się PRAWDY prof. GILOWSKIEJ w DEBACIE EKSPERCKIEJ(akademickiej jest zgodne z prawem)-chcą jej ZAMKNĄĆ USTA o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI poprzez szantaż? Krasnodębski pisze, że Donald Tusk w dziedzinie mijania się z prawdą jest rekordzistą świata. POTRZEBNA KOMISJA MIĘDZYNARODOWA DO WYJAŚNIENIA TRAGEDI SMOLEŃSKIEJ. PObolszewia?:-KŁAMSTWA nie tylko premiera,tyran, ćpają?,piją,partia KOLESI,nie obchodzą ich ludzie, nie dbają o dobro POLSKI,chcą utrzymać władzę za wszeką cenę dla WŁASNYCH KORZYŚCI,cynicy, prowincjonalna pierdoła,prostytułują się,furiatka, histeryczka, ...-to tylko 1% PRAWDY o PO,a gdzie reszta 95%? wg POliglupa,...- ale to nie ciekawi to media?- Palikot USTALAŁEM z Tuskiem atak na KACZYŃKIEGO ...
Amerykanie o Kaczyńskim: "wybitny intelekt o twardych poglądach"
,

Komentarz został ukrytyrozwiń
jk
  • jk
  • 03.10.2011 21:16

" WYNIKI WYBORÓW PIS-48% ,PO-24% ,SLD-4,5%, PSL-4,5% ,PJN-0,1% ,Poliglup-0,8,pozostałe po 0,2% ...- Postradali rozum?-,bartek,sikor, Poligłup,kuzik, ...-wtyka,zdrajca,kłamca,hipokryta,cynik,...?-plot kują studenci-TO KONIEC ich KARIERY-nie głosujmy na nich.
Nawet KOLESIE potępiają działania premiera i rządu-NIE MAMY ZAUFANIA,BOIMY SIĘ Z DNIA NA DZIEŃ,ŻYJE NAM SIĘ CORAZ GORZEJ ZA TEGO RZĄDU,...dlatego wyborcy dadzą temu rządowi CZERWONĄ KARTKĘ.
Studenci-czy postradali rozum? Dziękujemy premierowi,że prawie NIC nie zrobił przez 4 lata , ALE W TAK KRÓTKIM CZASIE ZADŁUŻYŁ POLSKĘ o dodatkowe 400 MILIARDÓW ZŁ POMIMO,ŻE PREMIER MIAŁ WIĘKSZOŚĆ W SEJMIE I SWOJEGO PREZYDENTA.
W wyborach zdecydujmy,aby ten (nie)rząd(PO,PSL) raz na zawsze ZNIKŁ oraz nie dzielił i ciągle obrażał 3/4 społeczeństwa. W PO ćpają?
DWA OBLICZA PObolszewi?:-KŁAMSTWA nie tylko premiera,tyran, ćpają?,piją,partia KOLESI,nie obchodzą ich ludzie, nie dbają o dobro POLSKI,chcą utrzymać władzę za wszeką cenę dla WŁASNYCH KORZYŚCI,cynicy, prowincjonalna pierdoła,prostytułują się,furiatka, histeryczka, ...-to tylko 1% PRAWDY o PO,a gdzie reszta 95%? wg POliglupa,...- nie ciekawi to media?(tym się nie zajmują,a głównie opluwaniem J.KACZYŃskiego i głównie wyborców PIS)- klęska,katastrofa,hipokryzja,dyktatura, ...,totalitaryzm(prof.Staniszkis)- mówią - PREMIER w kampani ZADŁUŻA NA POTĘGĘ POLSKĘ WYDATKAMI gorzej niż GRECJĘ ,a jeszcze NARAŻA SPOŁECZEŃSTWO NA NOWE KOSZTY;autobusów,paliwa, utrzymanie KOLESI,KOLEŻANEK,OCHRONY,DZIENNIKARZY,ŚNIADANIA,OBIADKI,KOLACJE,HOTELE,PIJAR w MEDIACH, FILMIKI ,bilbordy, Łapanki ludzi,przeszkadza w pracy URZĘDOM,ludziom,dzieciom w szkołach,policji, ... - zamiast TE PIENIĄDZE PRZEZNACZYĆ chociażby na: przedszkola,biedne rodziny i dzieci,ludzi niepełnosprawnych,domy opieki ciężko chorych, niepełnosprawnych,pierwszą pracę dla studentów spłatę długów,które sam rząd zrobił, ... - a NIE BEZSENSOWNE marnotrawienie czasu wielu "WCIĄGANYCH" w to ludzi i przypisywanie (nie)rządowi bardzo często ZASŁUG ludzi z samorzadów. Czy to uczciwe?,a gdzie URLOP BEZPŁATNY?Czy premier STRAJKUJE jeżdząc po kraju?Czy OSTATNIA ustawa miała zamknąć usta dziennikarzom,aby nie pytali prezydenta o UZASADNIENIE sądu w sprawie OFE?(ZAMACH NA SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE-premiera czy prezydenta?-niezgodne z konstytucją?). Krasnodębski pisze, że Donald Tusk w dziedzinie mijania się z prawdą jest rekordzistą świata. POTRZEBNA KOMISJA MIĘDZYNARODOWA DO WYJAŚNIENIA TRAGEDI SMOLEŃSKIEJ. Boją się PRAWDY prof. GILOWSKIEJ w DEBACIE EKSPERCKIEJ(akademickiej jest zgodne z prawem)-chcą jej ZAMKNĄĆ USTA o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI poprzez szantaż? Rostowski ZDEZERTEROWAŁ-wystraszył się prof. Z.GILOWSKIEJ. DZIWI TOTALNA NAGONKA pseudo-mediów na J.KACZYŃSKIEGO i 9 ml. wyborców PIS,a WYCHWALANIE i tolerowanie NIERUBSTWA RZĄDU(PO,PSL). Młodzi i starsi pytają-czy? premier i PObolszewia? dalej będą? :
dzielić POLAKÓW?,opluwać większość POLAKÓW?,dawać tylko STOŁKI KOLESIOM?(mimo braku kwalifikacji) podejmować decyzje WYWRACAJĄCE wszystko do GÓRY NOGAMI?,wyrażać : PYCHĘ,INSYNUACJE,CYNIZM,LEKCEWAŻENIE,DESTRUKCJE,AGRESJĘ,HIPOKRYZJĘ,BŁAZENADĘ ,MATACZENIE,PLOTKI,KŁAMSTWA,...w stosunku do większości społeczeństwa- ciągle jedynie grożą:wojną,polityczną ZEMSTĄ, ... -czy POligłupowi ODBIŁO ????
Nie głosujmy WSZYSCY na nich-tylko na J.KACZYŃSKIEGO i PIS ,aby SAMODZIELNIE MOGLI RZĄDZIĆ przez 4 lata i ODPOWIADAĆ przed SPOŁECZEŃSTWEM za SWOJE RZĄDZENIE (SAMODZIELNE) .KOMPROMITACJA MEDIÓW,HIPOKRYZJA,CYNIZM,CHAMSTWO,... mediów?(tvn24,info,polsat,superstacja-godz.13,40-robią to zbyt często) przerwanie KONFERENCJI PRASOWYCH J. KACZYŃSKIEGO i pokazywanie premiera Tuska...-czy paranoja mediów?-plotkują studenci-ANARCHIA,totalitaryzm,...?czy premier wraz z mediami będzie gonił za J.KACZYŃSKIM i PRZERYWAŁ KONFERENCJE PRASOWE i pytania do J KACZYŃSKIEGO i ludzi PIS-u?????? -także często są PRZERYWANE KONFERECJE PROGRAMOWE J.KACZYŃSIEGO i PIS. KIEROWCO nie głosuj na obecny (nie)rząd.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pianista
  • Pianista
  • 03.10.2011 20:58

Do Duduś 01.10.2011. 22:06
Przepraszam, nie zrozumieliśmy się. Ja nie jestem (broń Boże) za PIS-em i uznaniem katastrofy smoleńskiej za zamach, a twierdzenia pana Jarosława uważam za absurd. W moim poprzednim komentarzu nie miałem na myśli tego, że się z tym zgadzam i aprobuję to. Po prostu stwierdziłem fakt, ale ma pan rację- nie powinienem był używać formy pierwszej osoby.

Komentarz został ukrytyrozwiń
nm
  • nm
  • 03.10.2011 18:53

: W PO ćpają?Piromani? WYNIKI WYBORÓW: PIS-47%,PO-24%,SLD-4,8%,PSL-4%,PNJ -0,1% ,POliogłup 0,9%.-TYLKO J.KACZYŃSKI PREMIEREM.Prezydent(MANIPULUJE?) dając odznaczenia MIESZA w KAMPANI.-ŁAMIE PRAWO?CHAM nowak z PO? Tysek KŁAMIE?-Jak UE pozna PRAWDZIWE ZADŁUŻENIE POLSKI-to SPADNIEMY NA OSTATNIE MIEJSCE NA ŚWIECIE.KOMPROMITACJAsądaży:wybiórczej,tvn,tvn24, polityki,obop,...-nie dajmy się KŁAMSTWOM PSEUDO-MEDIOM .-studenci plotkują -TOTALNA KOMPROMITACJAPObolszewi,CYNIZM,OBŁUDA,HIPOKRYZJA,MATACZENIE,BŁAZENADA,CYRK,. .. .jakimi błaznami otacza się tysek?-(nie)rząd NIEROBÓW(PO,PSL): prawie żadnych reform-TYLKO ZADŁUŻANIE POLSKI (POLAKÓW) -w ciągu 4 lat ZADŁUŻENIE o 400 mld. zŁ(prawdziwe zadłużenie jest prawdopodobnie WIELOKROTNIE WIĘKSZE-skrywane przez ten rząd i dlatego chcą dalej rządzić ,aby PRAWDZIWEGO ZADŁUŻENIA NIE POZNALI POLACY,ANI UE-wszystkie miasta POLSKI sąZADŁUŻONEprzez:kredyty,obligacje,inne instrumenty,...,-rząd OKRADŁ pieniądze z OFE i ZADŁUŻA przyszłych emerytów (dzisiejszych studentów i małych dzieci)).CZERWONA KARTKA w wyborach dla PObolszewi( PO,SLD) -TOTALNA KOMPROMITACJA SLD-Wzaiątek i Napieralski chcieli oszukać społeczeństwo-boją się transmisji całej debaty z ROSTOWSKIM,aby sopołeczeństwo nie dowiedziało się PRAWDZIWEGO OBLICZA i programu SLD-czego się BOI,gdzie ich OTWARCIE na społeczeństwo,czy tak jak PO chce UKRYĆ prawdziwy program przed społeczeństwem?czy dopadła ich paranoja?-mówią studenci-czy SLD chce jak PO dążą jedynie do WŁADZY i STOŁKÓW dla KOLESI ?,a nie obchodzi ich dobro WSZYSTKICH OBYWATELI POLSKI.CZY partie OSZUSTÓW?SLD i PO,-NIEWIARYGODNE-skoro chcą debaty ZAMKNIĘTEJ dla TV,a nie szczerej, prawdziwej,konkretnej rozmowy merytorycznej o budzecie i programach tych parti na żywo w TV -aby społeczeństwo dowiedziało się co NAPRAWDĘ MYŚLĄ TE PARTIE.Czy"jutro bez obaw"-czy"OBAWY OD JUTRA" dzięki podpisaniu umowy z center klap?PO PROWADZĄ POLSKĘ DO WIĘKSZEJ ZAGŁADY NIŻ GRECJA.Tusk powinien kupić gwożdzie do trumny PO. PO eksmituje na bruk.
.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Duduś
  • Duduś
  • 01.10.2011 22:06

NIE KTOŚ TYLKO WY - PISOWCY

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pianista
  • Pianista
  • 30.09.2011 17:12

Jeżeli PIS dojdzie do władzy, to będziemy nazywać katastrofę smoleńską zamachem smoleńskim.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antypis
  • antypis
  • 29.09.2011 21:14

WYBORCO !!!! zadaj sobie proste pytania
- Czy chcesz powrotu IV RP ?
-Czy chcesz w rządzie Fotygę, Ziobrę,Macierewicza, Kempę ?
-Czy chcesz aby przypadek Barbary Blidy powtarzał się systematycznie ?
-Czy chcesz żeby pijani posłowie rozbijali wózki golfowe na Cyprze ?
-Czy chcesz żeby pijana posłanka coś tam, coś tam - bełkotała w restauracji sejmowej ?
-Czy chcesz żeby wybitni lekarze byli bezpodstawnie aresztowani a ich pacjenci nie dożywali do zabiegów? Uważaj wśród ofiar możesz być i TY lub Twoja rodzina
-Czy chcesz być inwigilowany i podsłuchiwany ?
-Czy chcesz żeby z Twoich podatków płacono odszkodowania za bezpodstawne oskarżenia ?
-Czy chcesz żeby posłanka były vice minister sprawiedliwości poręczała za bandytę stadionowego ?
-Czy akceptujesz bandytów stadionowych jako zbrojne ramie PiS ?
-Czy chcesz żeby hordy bandytów stadionowych terroryzowały nasze miasta ?
-Czy uznajesz kiboli za bohaterów narodowych ?
-Czy chcesz żeby policjanci musieli odwozić zachlanych polityków 100 km do domu (Siedlce dwoje zginęło) ?
-Czy chcesz żeby Kamiński wrócił do CBA ?
-Czy chcesz żyć w państwie terroru?
-Czy chcesz scenariusz grecki w Polsce ?
-Czy chcesz aby premierem został mały szczerbaty człowieczek ?
Jeżeli na powyższe pytania odpowiesz twierdząco to wybór masz prosty . Jeżeli jesteś PRZECIWNY - 9 października odeślij ich na śmietnik polityczny !!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlińska
  • elaszychlińska
  • 29.09.2011 13:51

@ Panie Wink wpis pana jest co najmniej niegrzeczny , niech pan nie czyta jak pan nie chce. Po północy pewnie był pan zmęczony. Internauci powinni zbojkotować Winka jesli on publicznie dzieli.

Komentarz został ukrytyrozwiń
@ Konopka
  • @ Konopka
  • 29.09.2011 13:45

Prezes czuje się winny i to on z Rzepą produkują newsa .Wszyscy wiedzą ,że namawiał do lądowania .Komisje badające sprawę o tym wiedzą .Milczą , bo chcą oszczędzić Kaczyńskiego .Po wyborach prawda wyjdzie na jaw !