Facebook Google+ Twitter

Katastrofa Smoleńska: kto wprowadził w błąd załogę Tupolewa?

Załoga Tu-154 nie otrzymała rzetelnej informacji o warunkach pogodowych. Dwa razy została wprowadzona w błąd.

 / Fot. Dmitry Karpezo/ GNU Licencja wolnej dokumentacji 1.2Błędna była zarówno prognoza podana przed startem Tupolewa, jak i informacje podane już po starcie samolotu. Jak informuje gazeta.pl przed startem Tupolewa poinformowano załogę o dobrych warunkach i widoczności. Kolejny komunikat Centrum Operacji Powietrznych na Okęciu dotyczył pogarszających się warunków w Smoleńsku. Dowódcy Tupolewa przekazano jednak bardziej optymistyczną interpretację pomiarów. Jak mówi w rozmowie z Gazetą jeden z pilotów, osoby informujące o warunkach pogodowych mogły obawiać się odpowiedzialności za skierowanie Tupolewa na zapasowe lotnisko i opóźnienia uroczystości katyńskich.

Załodze Tupolewa nie przekazano też informacji o wyjątkowo niekorzystnych warunkach na lotnisku w Smoleńsku. Dotarła ona do służb operacyjnych na Okęciu 21 minut przed katastrofą. Jak ocenia w rozmowie z Gazetą płk Łukaszewicz, gdyby dowódca Tu-154 kapitan Protasiuk dostał informacje z Okęcia, wybrałby lotnisko zapasowe.

Prokuratura wojskowa i komisja Jerzego Millera badają sprawę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

qq
  • qq
  • 03.11.2011 15:33

+ćpają?Ziobro,Kurski,Cymański,...(ziobryści)- ZGŁUPieli?-muszą przeprosić : J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS - DOŚC ich GŁUPICH ciągłych wystąpień w mediach. Woda sodowa UDERZYŁA PARLAMENTARZYSTOM UE do głowy? jak pOSŁOM? PJN-u (ZDRAJCOM: wyborców premiera,prezesa PIS-u J.KACZYŃSKIEGO).PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS. Nadzieją POLAKÓW jest MĄDROŚĆ,a nie GŁUPOTA niektórych członków PIS - jeżeli chcą w MEDIACH : MIESZAĆ ,dzielić,... to lepiej ODEJŚĆ SAMEMU z PIS niż PODZIELIĆ los PJN-u!Wyborcy PIS-u DOMAGAJĄ się natychmiast przestania : DYSKUTOWANIA w mediach na temat rozliczeń europosłów ,a także obecnych posłów PIS-u , aby NIE dawać mediom PODSTAW do :mataczania ,plotek,... co do ROZŁAMU w PIS-ie. DOŚĆ ŻAŁOSNYCH występów w mediach-przestańcie DYSKUSJI na ich temat, NIE wyrzucajcie ICH z parti -jak NIE ZMĄDZEJĄ i nie przeproszą WYBORCÓW PIS - to SAMI ODEJDĄ bo NIKT ich nie wybierze .WYNIK PIS-u b.dobry, BYŁBY znacznie LEPSZY, gdyby europosłowie BARDZIEJ WSPIERALI J.KACZYŃSKIEGO i PIS w wyborach .Dać im CZAS na PRZEMYŚLENIA - czy chcą: DZIAŁAĆ dla DOBRA partii PIS i w niej ZOSTAĆ - nie DAWAĆ POŻYWKI mediom, które są nieprzechylne J.KACZYŃSKIEMU i PIS.Media zapraszają do dyskusji PRZEWAŻNIE LUDZI - ŻLE ŻYCZĄCYCH PIS-owi.Za całe zamieszanie w mediach odpowiedzialni są europosłowie i posłowie z PIS - NIE wiadomo dlaczego dają się PODPUSZCZAĆ mediom - dziwią się WYBORCY PIS . TYLKO od SKRUCHY , SZYBKIEGO wyciszenia w mediach i od zmiany ZACHWANIA europosłów i innych posłów zależy czy PIS będzie dalej ICH PARTIĄ - czy WYBORCY J.KACZYŃSKIEGO i PIS-u WYBACZĄ im GŁUPOTĘ, błazenadę,rozruby w mediach, ... i TYLKO od WYBORCÓW PIS (a nie od nich samych) ZALEŻY czy ZAGŁOSUJĄ na nich w przyszłych wyborach parlamentarnych-ich dobry WYNIK -to w 90% zasługa głosujących na TIM J.KACZYŃSKIEGO. Na razie nie ZWRACAJMY na nich uwagi (ZLEKCEWAŻMY ich ) , nie KRYTYKUJMY ich,nie zaogniajmy w mediach ich "GŁUPOTY",może się WYCISZĄ i OPAMIĘTAJĄ-nie lepiej krytykować RZĄD?
Zgoda buduje,niezgoda rujnuje. Zakończcie spory-przeproście się.Dość dyskusji w mediach.Często MILCZENIE jest ZŁOTEM. Nie dajcie się PODPUSZCZAĆ MEDIOM(wyrwanym zdaniom),że"Ktoś coś z PIS-u powiedział lub napisał"-nim odpowiecie-zapoznajcie się najpierw z CAŁYM TEKSTEM!,aby nie wciskały wam KITU. WYNIKI WYBORÓW-tylko NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS .Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU),a za 4 lata (a może wcześniej) uważają ,że zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS nad: PO. PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS.
piszą internauci-"woda sodowa zaczyna uderzać do głowy, chyba jakiś obłęd ? pomieszanie zmysłów ;choroba zwana władzą trwa"."Kroi nam sie państwo bezprawia.Nie liczy się przepis konstytucji liczy się kretyński pomysł donka.Zamiast działać mając prezydencję schował się do mysiej dziury i czeka z swoim glupim pomysłem na jej koniec.Idą czteroletnie dla rządu wakacje.Ta banda niczego dla ludzi nie zrobi, co czlowiek bez HONORU to widac samozwaniec ,ma od kogo sie uczyc za miedza robia to samo .",""Polska to nienormalnośc" Chcieliście wnuczka? To go macie.", "I stało się. Wszyscy zgłupieli bo wygrał ten co rządził. Nie wiadomo co robić nawet ten co "wygrał" zdurniał. I znów problemy.","zlekceważył,olał i zakpił z prezydenta -sam zebrał rząd i zaczął działać - czy prezydent będzie ciągle ulegał zachciankom i codzienie innym(przeciwnym) WYMYSŁOM Tuska-WYGLĄDA NA TO ,że mimo,że miał 4 lata to premier NIE MIAŁ i NIE MA żadnej POLITYKI powołania NOWEGO RZĄDU.Premier sam siebie DESYGNOWAŁ co OBURZYŁO i ZASKOCZYŁO:prezydenta,wyborców, media,wszystkich POSŁÓW,... - KONFLIKT w PO to WALKA o JUŻ WCZEŚNIEJ OBIECANE STOŁKI posłom PO.Tusk POWODUJE: NAPIĘCIA,ŁAMANIE DOBRY OBYCZAI -to jakaś NIEZROZUMIAŁA i GŁUPIA ZABAWA w PIASKOWNICY"-nie znają konstytucji(konstytucjonalista PIOTROWSKI).Tusk przed wyborami OBIECAŁ WYBORCOM REKONSTRUKCJĘ RZĄDU ZARAZ PO WYBORACH i NATYCHMIASTOWE ROZPOCZĘCIE REFORM - znowu OSZUKAŁ

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sławek
  • Sławek
  • 17.05.2011 00:21

Komisja Millera może i "bada", ale chyba nie potrafi nic sensownego napisać i się błaźni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem za stawianiem pomników dla wszystkich którzy zginęli w katastrofie Tu-154.Niech w spokoju postawią pomniki,tablice,zmienią nazwy szkół,ulic,lotnisk,etc.Pod wieżą lotniska Okęcie należy wmurować tablicę upamiętniającą dwukrotne wprowadzenie w błąd pilotów Tu-154 z napisem"To to zostali zdradzeni o świcie".
Aby tylko był spokój;))))
@"Czy można połączyć ten fakt z niedawnym zamknięciem stadionów przez fana piłki kopanej Donalda "Tuska?
"Prawo i Sprawiedliwość, mając wybór: wesprzeć rząd albo bandytów, wybrało bandytów. Co stanowi doskonały dowód na tezę, że Kaczyński jest w stanie sprzedać wszystko, byle tylko wygrać wybory. Ale nie wygra, bo - o dziwo - ludzie dobrze odebrali rządową akcję zamykania stadionów."
Zgodnie z zasadą Pis-KIEDY RZĄD MÓWI A,ZAWSZE PREZES I JEGO FANATYCY POWIEDZĄ B.BEZ WZGLĘDU NA TO CO OZNACZA B.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluje Komisji, prokuratorom iż dopiero po roku wpadli na ten prosty trop. Aż dziw ile może tchórzliwy meteorolog namieszać w sytuacji państwa. A na czyje to polecenie wydano błędne komunikaty?
Pogoda ma to do siebie że na rozkaz się nie poprawia.
Może trzeba będzie rozbijać pomniki?

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 09.05.2011 10:33

i kto rozpylił hel ? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeżeli Gazeta Wyborcza podaje na temat katastrofy TU154 to znaczy ,że informacje ma z pierwszej kremlowskiej ręki.
Co może oznaczać , że nastąpił koleiny etap , po totalnej dezinformacji teraz wytypowanie winnych po stronie Polski.
Przypomnijmy , że stroma polska już na samym początku, bezprawnie oddała wyłączność na śledztwo Rosjanom .
Oznacza to , że decyzje MAK są niepodważalne i jedynie takie mogą trafić do światowej opinii publicznej .
Tak jak pisałem, prokuratorzy rosyjscy wskażą palcem winnych zaniedbań po stronie Polski , tym razem wskazanie odbędzie się wśród żywych.
Rosjanie wynagradzają wierność i lojalność. Pamiętacie co stało się z Leszkiem Milerem , jak ten został przewertowany na stronę USA? Mało co nie przypłacił tego życiem.
Zatem czy dojdzie do utworzenia nowego rządu w którym znajdą się zawsze wierni i lojalni ? A tacy jak np. R. Sikorski ( dawna wtyczka USA) zostaną skazani na wieczną banicję ?
Czy można połączyć ten fakt z niedawnym zamknięciem stadionów przez fana piłki kopanej Donalda Tuska?
Coś w powietrzu wisi , nie trzeba mieć wyczulonego nosa aby to wyczuć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.