Facebook Google+ Twitter

Katastrofa smoleńska: szczypanie niedźwiedzia

Miotanie najstraszliwszych oskarżeń pod adresem przeciwnika bez przytaczania jakichkolwiek uzasadnień upowszechniło się w sferze polityki wewnętrznej. Katastrofa smoleńska utorowała drogę do przeniesienia tej metody na stosunki zewnętrzne.

Prezydent Bronisław Komorowski (2L) i minister kultury Bogdan Zdrojewski (L) i członkowie zwycięskiego zespołu w konkursie na projekt pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. / Fot. PAP/ / Fot. PP- Dlaczego samolot spadł, dlatego się tak bardzo rozpadł, dlaczego wszyscy zginęli? – dopytywał się Jarosław Kaczyński, łącząc się z europarlamentarzystami zgromadzonymi w Brukseli, by namawiać świat do poszukiwania odpowiedzi na pytania stawiane przez prezesa PiS i jego kolegów. - Jeżeli tam (na pokładzie samolotu) miały miejsce wybuchy, jeżeli ta katastrofa coraz bardziej wygląda na zamach, to oznacza to nową jakość w międzynarodowej polityce – dodawał znacząco.

Co właściwie mówi szef największej partii opozycyjnej w Polsce, składając takie oświadczenia? Oskarża ościenne mocarstwo o zorganizowanie zamachu na życie prezydenta Rzeczpospolitej i dodaje, że jego zdaniem jest to normalna praktyka w polityce tego mocarstwa, przynajmniej wobec naszego kraju.

Nie ma żadnych dowodów na to, że katastrofa smoleńska mogła być skutkiem zamachu. Nie ma nawet wiarygodnych poszlak, że mogło tak być. Nikt też nie oczekuje, że wysuwający tego rodzaju oskarżenia przytoczą jakieś dowody czy poszlaki, które nie byłyby zwykłymi bredniami. Według Jarosława Kaczyńskiego katastrofa ta i jej skutki przeczą prawom fizyki, choć nam się może wydawać, że dramat rozegrał się właśnie zgodnie z prawami fizyki.

Metoda uprawiania polityki polegająca na miotaniu najstraszliwszych oskarżeń i najohydniejszych oszczerstw pod adresem przeciwnika bez przytaczania jakichkolwiek uzasadnień upowszechniła się w sferze polityki wewnętrznej. Katastrofa smoleńska utorowała drogę do przeniesienia tej metody na stosunki zewnętrzne. Ulubionym celem ataków stała się Rosja. Roli jej głównego oskarżyciela podjął się i realizuje z niemałym talentem Antoni Macierewicz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

Wyborca w PRL i RP
 • Wyborca w PRL i RP
 • 10.04.2012 10:47

Andrzej Mazurkiewicz Dzisiaj 09:09 .Brawo .Jestem przekonany , że nikogo Pan nie obraził .Tekst przedniej próby .
P.S
Nie jestem tym człowiekiem wielu nicków :myNaród , Marek Balicki , Jan Nowak ,,,,.
Ja całkiem z prozaicznego powodu się nie zalogowałem .Piszę prawdę o tych oszołomach, i o takich jak ;Jarosław Kaczyński , Tadeusz Rydzyk , Antoni Macierewicz , Jacek Sasin , i o takich jak "myNaród"
Po prostu boję się tej mafii oszołomów ,aby mojej rodzinie nie zrobili krzywdy .Wiem już z własnego doświadczenia , że potrafią to zrobić z za węgła .Doświadczyłem już tego "zaszczytu " od tych,co w jednej ręce trzymają krucyfiks,a w drugiej narzędzie zbrodni:maczugę , pałę , lagę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowny Panie myNaród.

Pozwolę sobie używać w dalszym ciągu tej formy, mimo iż nie jestem całkowicie przekonany, że jest ona właściwa dla mojego obecnego adwersarza. Mam nadzieję, że nie urażę tą formą Szanownego Pana.

1. Jaka argumentacja taki poziom.

2. Mam 59 lat i specjalistów w anonimowym pluciu już widziałem tylu, że fenomen Szanownego Pana nie wywołuje we mnie zdziwienia ani oburzenia. Jest to esencja naszych wartości wiadomo jakich. Oczywiście wszyscy (specjaliści) byli patriotami, bohaterami, jedynie słusznymi Polakami-katolikami. Cała reszta to byli, też oczywiście, durnie, sprzedawczycy, te ruskie, bolszewicy, żydy (proszę zwrócić uwagę na pisownię i małą literę ż), itp. Wydaje mi się, że jest to zjawisko powszechnie spotykane (w Polsce, w Polsce).

3. Jeśli mógłbym Szanownemu Panu coś zaproponować. Inny bohater nicka, Pan Jan Nowak twierdzi, że na doktorat wystarczy kopa jaj. Gdyby Szanowny Pan zechciał poświęcić te 48 złotych (liczę 80 gr za jako), wtedy i Szanowny Pan miałby tytuł doktora. I porozmawialibyśmy sobie jak doktor z doktorem. Powiem więcej. Razem z Szanownym Panem Janem Nowakiem (gdyby także poświęcił 48 złotych) moglibyśmy zrobić konsylium.

Tytuł mógłby złagodzić frustracje Szanownego Pana. I Szanowny Pan podchodziłby spokojniej do ludzi na poziomie studiów zaocznych, takich jak ja. Gdyby Szanownego Pana nie było stać na kopę jaj, zobowiązuję się ją Szanownemu Panu sfinansować.
Stawiam tylko jeden warunek. W ciągu roku ma być doktorat. W przeciwnym razie Szanowny Pan zwraca sumę z odsetkami podatkowymi. Poza tym w ramach ćwiczeń karnych będzie mi się należało piwo. Wydaje mi się, że nawet jeśli nie będzie Szanownego Pana stać na kopę jak, to na jedno piwo przed sklepem jakieś pieniądze Szanowny Pan zdobędzie. Łyka Szanownemu Panu odpalę za darmo, mimo że jako ekonomista powinienem to zrobić za pieniądze.

Życzę w dalszym ciągu dobrego samopoczucia.
Z poważaniem
Andrzej Mazurkiewicz

Komentarz został ukrytyrozwiń
aaa
 • aaa
 • 09.04.2012 14:11

kutas Dzisiaj 12:54

kutas to kutas, czyli narzędzie gwałtu
i nigdy narzędziem poczęcia nie będzie.
co najwyżej koniem bezlitośnie maltretowanym pod nieobecność klaczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 09.04.2012 14:06

Andrzej Mazurkiewicz Dzisiaj 10:40
chaos i kłamstwa. poza tym niezrozumienie wielu rzecz, takich jak np nicka.
nie ma tu żadnej pretensji do reprezentowania(uzurpacja taka to najprostsze i najgłupsze skojarzenie jakie mogłeś mieć).
-słowami my naród rozpoczął wałęsa swe SŁYNNE wystąpienie przed połączonymi izbami kongresu stanów zjednoczonych.
- słowami my naród rozpoczyna się preambuła konstytucji stanów zjednoczonych.

BÓJ SIĘ BOGA MAZURKIEWICZ.
TYLE TO NAWET PRZYPADKOWY DOKTOR POWINIEN WIEDZIEĆ.
DLACZEGO TY TEGO NIE WIESZ - TEGO NAWET PAN BÓG NIE WIE.
ten zwrot spodobał mi się więc go przyjąłem.
tak jak mi dynda twoje nazwisko niech i tobie zadynda mój nick
mnie nie interesuje, że twój nick to mazurkiewicz choć jesteś z mazowsza i powinieneś być mazowiecki.
o tibilisi pisałem wielokrotnie i nie zamierzam tego dla ciebie powtarzać.

pozostałe zdania które piszesz to już twoje poglądy i mam nadzieje, że się z nimi zgadzasz bo poziom ich to poziom inżyniera zaocznego. czyli sprzątaczki z przytoczonego przez Nowaka filmu

pamiętaj, że to ty wlazłeś na mnie, a ja tylko to barachło zrzucam

Komentarz został ukrytyrozwiń
korina
 • korina
 • 09.04.2012 13:51

Ale głupi artykuł pisany na polityczne zamówienie. Tu chodzi o prawdę i tylko o prawdę, a nie, żeby kogoś szczypać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kutas
 • kutas
 • 09.04.2012 12:54

to byl najprawdopodobniej zamach na suwerenne panstwo rosje .swiadczy o tym szabla w reku lecha

Komentarz został ukrytyrozwiń
czyt
 • czyt
 • 09.04.2012 11:04

@Judasz- "plujec"- czytałem co pisałeś. Nie odnosiłeś się do tematu tylko personalnie do autorki.Najlepiej jak sam coś napiszesz,tylko nie wiem czy oprócz plucia coś jeszcze potrafisz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowny Panie Janie Nowaku.

1. Czuję się obrażony kadzidłem! Akurat jestem trzecim pokoleniem ateistów w mojej rodzinie. Przepraszam, że będę niegrzeczny. Kadzidło to chyba bardziej pasuje Szanownemu Panu.

2. A właściwie to dlaczego nie przeznaczył Pan tej kopy jaj na doktorat?
To naprawdę wytrzymuje kalkulację. Doktorat za 48 zł, licząc za jajko 80 groszy.
Marzenie.

Życzę w dalszym ciągu dobrego samopoczucia.
Z poważaniem
Andrzej Mazurkiewicz
P. S.
1. Czy naprawdę Szanowny Pan nazywa się Jan Nowak?
Czy jak to w przypadku innych "plujców" chowamy się? Przecież obecni polscy bohaterowie plują zza pseudonimów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowny Narodzie.
Rozumiem, że Naród (z wielkiej litery) jest tak odważny, że nie przedstawia się z imienia i nazwiska. To dość powszechne u plujących na odległość. Bohaterami jesteście anonimowo lub w grupie.
A poza tym tak dużo piszecie lub mówicie o bohaterstwie.

Nagminna jest też pretensja do reprezentowania całego narodu.

Z częścią faktów nie ma co polemizować (Bierut, Juszczenko), przy czym przy Juszczence nigdy nie dowiemy się, czy to była rozgrywka wewnątrzukraińska, czy rosyjsko-ukraińska.

Warto przypomnieć sobie incydent w Gruzji z niewykonanym rozkazem Prezydenta (wielka litera przez wzgląd na powagę urzędu - nie osoby, która wtedy ten urząd obejmowała) lądowania w Tibilisi. Niektórym daje on do myślenia. Oczywiście nie całemu narodowi. Naród (z dużej litery) pieczołowicie tę sprawę pomija. Przecież to takie niewygodne. Bohater na Wawelu, którego ambicje mogły być (a ja wierzę, że były) przyczyną katastrofy, w której do piachu poszło prawie 100 osób.

Pojęcie niepodległości. Już ją w dużej mierze utraciliśmy na rzecz Zachodu. Zagraniczny kapitał kontroluje 70 proc. aktywów systemu bankowego w Polsce.
Poza tym zadłużenie też oznacza utratę suwerenności. Skoro Szanowny Pan lubi historię, to przypomnę, że wiele problemów z okresu stanu wojennego wynikło stąd, że kochany Zachód postawił udzielone Polsce kredyty w stan wymagalności.
Duży kapitał może zrobić duże kuku. Pobujać złotówką, itp. Nawiasem mówiąc, do Polski wszedł chiński bank, którego aktywa są 10 razy większe od aktywów polskiego systemu bankowego. Ci dopiero mogą się naszą złotówką i gospodarką pobawić. A jak tam wtedy z naszą suwerennością.

Część suwerenności oddaliśmy dobrowolnie Unii Europejskiej. Oczywiście pytanie jak bylibyśmy w stanie grać samodzielnie i co działo by się w naszym kraju, gdyby nie wentyl bezpieczeństwa, który umożliwił emigrację ok. 2 mln Polaków. Fajnie by było, gdyby bezrobocie wzrosło do 20 albo 25 proc.

Gdy wejdziemy do strefy Euro, a wszystko na to wskazuje, że wejdziemy utracimy dalszą część suwerenności.

Skoro Naród tak się przejmuje niezależnością Polski w aspekcie jednej katastrofy samolotowej, to może bardziej warto się przejmować zawyżonym od czasów Balcerowicza kursem złotówki, który obniża rentowność eksportu. Od ponad 20 lat mamy ujemne saldo obrotów handlu zagranicznego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
J 23
 • J 23
 • 09.04.2012 10:21

Kenediego też ruski zamordowali !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.