Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29335 miejsce

Katastrofa smoleńska według Rosjan: kiepska załoga Tu 154

Dzisiaj w godzinach przedpołudniowych w Moskwie zorganizowano kolejną konferencją prasową w sprawie katastrofy smoleńskiej. Zakończył się kolejny etap śledztwa i Rosjanie chcieli się z nami podzielić jego wynikami - tak dzisiejsze wydarzenie tłumaczył Oleg Smirnow, członek komisji technicznej badającej katastrofę polskiego Tu-154.

Nasza wina?
Wrak prezydenckiego samolotu Tu-154M / Fot. PRSteam.net, CC 2.5, http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/89/Katastrofa_w_Smole%C5%84sku.jpg"Niski poziom tej załogi i zła organizacja lotu spowodowały tę katastrofę" - Olega Smirnowa, członka komisji technicznej badającej katastrofę smoleńską cytuje onet.pl. Rosjanie zarzucają nam przede wszystkim brak elementarnej wiedzy na temat lotniska w Smoleńsku, argumentując, że żaden żołnierz nie pojechałby na poligon nie znając warunków pogodowych.
Rzeczą niedopuszczalną jest fakt, że załoga, która była odpowiedzialna za bezpieczeństwo najważniejszych osób w państwie, nie była ćwiczona na wypadek lądowania w czasie burzy, we mgle, w czasie oblodzenia - grzmiał przedstawiciel komisji. Analizując tą wypowiedź, trudno nie przyznać racji, mało tego, można pójść o krok dalej, my po prostu nie mieliśmy systemu szkolenia pilotów w ogóle.
Miejsce katastrofy smoleńskiej / Fot. Serge Serebro, Vitebsk Popular Newsi Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0.Nic nowego
W zasadzie nie usłyszeliśmy nic, czego nie wiedzielibyśmy po publikacji raportu MAK-u. Na pytanie dziennikarzy o cel organizacji konferencji Smirnow odpowiedział wymijająco, że zakończył się kolejny etap w śledztwie i strona rosyjska chciałaby się podzielić z nami wynikami. Trudno w to jednak uwierzyć. Wydaje się, że po prostu Rosjanie chcieli "umocnić" swoją wersję katastrofy.
Dzisiejsza konferencja była łudząco podobna do wystąpienia Tatiany Anodiny. Oleg Smirnow zadziwił wszystkich na sali, mówiąc: "Nawet gdyby w wieży kontrolnej siedział szympans, to do katastrofy nie powinno dojść, bo ostateczna decyzja o lądowaniu należała do pilota". Tej opinii nie sposób komentować.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (24):

Sortuj komentarze:

http://smolensk-2010.pl/2010-06-10-zamach-w-smolensku-%E2%80%93-lot-plf101.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Wernychora, nie wiadomo jeszcze na 100% czy w kabinie był na pewno generał Błasik i dyrektor Kazana. To jest tylko wersja Rosjan, którzy za wszelką cenę chcą uniknąć odpowiedzialności. Po drugie, kapitan Protasiuk na wys. 100 m powiedział: "odchodzimy". Wolno mu było obniżyć lot do 100 metrów. Więc co zrobił niezgodnie z procedurami ? Jeżeli na drodze jest zamknięty szlaban przed przejazdem kolejowym, to zatrzymuje się pan przed szlabanem, czy może 100 albo 200 metrów wcześniej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

masz racje(do twojego poziomu oczywiście) a po co żeś tam wlos

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wernychora
  • Wernychora
  • 18.02.2011 20:16

A kto pilotom kazał sie tam pchać! Trzeba umieć odróżnić przyczynę od skutków. Uczepiłeś się pociagu jak Dubieniecki Kaczyńskich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

kierownikowi pociągu jaja na nic by juz się zdały, gdyby zwrotniczy decydował co ma robić 300 m od muru lotniska. Wernychoro czas nie wierzyc w gusła

Komentarz został ukrytyrozwiń

O wszystkim i o niczym w komentarzach czytam. Prawdą jest, że przepychanka trwa, tylko na litość nie tak wyobrażam sobie komunikację pomiędzy dwoma niezależnymi państwami i ich obywatelami. Szympans...., brak doświadczenia mnie powaliły i wbrew obietnicy zabrałem głos. Dla mnie występ niewybaczalny. Dyplomatyczny dyshonor. A my o d....... Marynie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

a tu czysta proza -tak nada letet kak ja SKAZU

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wernychora
  • Wernychora
  • 18.02.2011 15:49

Wernyhora występuje też w "Śnie srebrnym Salomei" J. Słowackiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wernychora
  • Wernychora
  • 18.02.2011 15:42

Edwardzie Kaleciński - co ma Mickiewicz do mojego nazwiska?
Natomiast Wernyhora jest bohaterem "Wesela" Wyspiańskiego. Poczytaj.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wernychora - jestes tu ????? poczytaj Mickiewicza

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.