Facebook Google+ Twitter

Katastrofa w Smoleńsku: najnowsze informacje

Tłumy warszawiaków oddają hołd ofiarom tragedii przed Pałacem Prezydenckim. Ogłoszono tygodniową żałobę narodową. Do Polski płyną kondolencje z całego świata. Premier jest w drodze do Smoleńska, gdzie na miejscu katastrofy spotka się z premierem Putinem.

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Flowers_in_front_of_the_President_Palace_in_Warsaw_2010.jpg / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/dc/Flowers_in_front_of_the_President_Palace_in_Warsaw_2010.jpgPrzed Pałacem Prezydenckim w Warszawie, na Krakowskim Przedmieściu, zebrało się ok. 10 tys. warszawiaków, którzy przyszli oddać hołd ofiarom dzisiejszej katastrofy. Pojawiają się ciągle nowe osoby z bukietami kwiatów i zniczami. Do zebranych przed Pałacem Prezydenckim wyszli urzędnicy Kancelarii Prezydenta i wraz z księdzem modlili się w intencji ofiar katastrofy. Wielu mieszkańców Warszawy przyniosło flagi państwowe. Wśród tłumu są dziennikarze z kraju i zagranicy. Ludzie milczą i płaczą. Zachęcamy wszystkich, którzy mają taką możliwość aby przybyli pod Pałac Prezydencki w Warszawie aby pokazać, jak solidarni jesteśmy z ofiarami i rodzinami katastrofy.

Wróć do materiału: 10 kwietnia 2010 roku. Reakcje i relacje dziennikarzy obywatelskichDotknęła nas jedna z największych tragedii we współczesnej historii Polski. W katastrofie samolotu rządowego w Smoleńsku zginął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński wraz z żoną Marią Kaczyńską i przedstawiciele najwyższych władz państwowych, dowództwa sił zbrojnych, członkowie Rodzin Katyńskich - mówił mediom marszałek senatu, Bogdan Borusewicz.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,7753930,Tusk__Takiego_dramatu_wspolczesny_swiat_nie_widzial.html / Fot. fot. screenNa godzinę 17 zapowiedziano zebranie prezydium sejmu. Takiego dramatu współczesny świat nie widział - oświadczył premier Donald Tusk po zakończonym przed 14 nadzwyczajnym posiedzeniu rządu. W imieniu wszystkich Polaków złożył wyrazy współczucia i kondolencje rodzinie prezydenta Lecha Kaczyńskiego i rodzinom ofiar sobotniej katastrofy samolotowej. Takiego dramatu współczesny świat nie widział. Zginęli także dla wielu z nas przyjaciele i znajomi - powiedział premier. Dodał, że największą tragedią jest to, co przeżywają dzisiaj najbliżsi i rodziny tych, którzy zginęli nad Smoleńskiem. Obecnie premier jest w drodze do Smoleńska, gdzie na miejscu katastrofy spotka się z premierem Putinem.

Dzisiejsza strata jest ogromnym ciosem dla Polski, Stanów Zjednoczonych i dla świata. Prezydent Kaczyński był wybitnym mężem stanu, który odegrał kluczową rolę w ruchu Solidarności i był szeroko podziwiany w USA jako przywódca oddany sprawie postępu, wolności i ludzkiej godności. Wraz z nim zginęło wielu najwybitniejszych cywilnych i wojskowych przywódców, którzy przyczynili się do inspirującej demokratycznej transformacji Polski. Łączymy się z polskim narodem w żałobie z powodu ich odejścia - napisał w specjalnym oświadczeniu prezydent Stanów Zjednoczonych, Barack Obama.

Prezydent Federacji Rosyjskiej, Dmitrij Miedwiediew ogłosił w Rosji żałobę narodową 12 kwietnia z powodu katastrofy polskiego samolotu. W naszym kraju żałoba potrwa tydzień. Jutro w całej Polsce, o godzinie 12, ofiary tragedii zostaną uhonorowane dwiema minutami ciszy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100410/KATASTROFA_PREZYDENT/9466098

http://www.sggw.pl/2010/04/10/w-katastrofie-zginela-natalia-januszko-studentka-sggw/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdarzyła się ogromna tragedia dla narodu Polskiego, niezależnie od przekonań politycznych.l Dotknęła ona i tych z prawa, środka i lewicy. Wyrażam ogromne współczucie rodzinom tych którzy zginęli lecąc złożyć hołd oficerom polskim którzy zostali zamordowani w lesie katyńskim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pierwsza u nas publikacja, w której wymieniono nazwiska członków załogi. Wcześniej były tylko na stronie ś.p. Prezydenta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.