Facebook Google+ Twitter

Katastrofa w Smoleńsku - samolot uderzył w dwa drzewa

Wiadomo już że czarne skrzynki polskiego samolotu prezydenckiego, który rozbił się pod Smoleńskiem, nie zarejestrowały usterek w funkcjonowaniu urządzeń pokładowych. Ustalono rownież, że samolot zahaczył o jedno, a zaraz potem o drugie drzewo

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:2010_Polish_Air_Force_Tu-154_crash_001.jpgKomisja techniczna, która bada okoliczności sobotniej katastrofy w której zginęło 96 osób, w tym para prezydencka, podała w specjalnym raporcie, że pierwsza analiza "czarnych skrzynek" i fragmentów rozbitej maszyny wykazała, że silniki samolotu były sprawne do momentu zderzenia z pierwszym drzewem oraz że na pokładzie prezydenckiego Tu-154M nie doszło do pożaru ani wybuchu.

Badania czarnych skrzynek wykazały rowniez, że prezydencki samolot podjął tylko jedną próbę lądowania.

Wiadomo również, że samolot zahaczył o drzewo kilometr przed pasem startowym lotniska w Smoleńsku. A po 200 metrach lewym skrzydłem uderzył w kolejne drzewo, po czym ostro skręcił w lewo odwracając się.

Samolot z polską delegacją lecącą na uroczystości rocznicowe do Katynia rozbił się 10 kwietnia pod Smoleńskiem. W wyniku katastrofy zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.