Facebook Google+ Twitter

Katastrofa w Smoleńsku to był zamach - twierdzą dwaj eksperci

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-05-21 14:44

- Informacja, że Tu-154 podchodził do lądowania prawie do końca na autopilocie, w 100 proc. potwierdza tezę, że załogę wprowadzono w błąd przy użyciu tzw. meaconingu - piszą na stronie Niezalezna.pl Marek Strassenburg-Kleciak, specjalista ds. systemów trójwymiarowej nawigacji, i Hans Dodel, ekspert od systemów nawigacji i wojny elektronicznej, autor książki „Satellitennavigation”.

Jak dowodzą w materiale zamieszczonym na tej stronie raport rosyjskiego Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego zawiera informację, że prezydencki Tu-154 lądował w sposób niespotykany: z włączonym niemal do ostatniej chwili autopilotem Został wyłączony ledwie na 5,4 sekundy przed uderzeniem w drzewo. Autorzy publikacji przekonują, że jeśli samolot leciał na włączonym autopilocie, to piloci musieli być pewni, że ich samolot znajduje się znacznie wyżej.

- Dlaczego piloci schodzili spokojnie do lądowania na autopilocie i dopiero kilka metrów nad ziemią zorientowali się, że samolot jest tak nisko? Wytłumaczenie jest tylko jedno: autopilot opierał się na błędnych danych satelitarnych - uważają autorzy materiału. A takie błędne dane może spowodować celowe zakłócanie pomiarów, generowane przez urządzenia do tzw. meaconingu.

- Dla laików wątpiących w techniki rodem z Jamesa Bonda: od czasu lotniczych zamachów terrorystycznych w Nowym Jorku na World Trade Center w prawie wszystkich krajach świata używa się meaconingu do ochrony obiektów specjalnego znaczenia, takich jak np. elektrownie atomowe - dodają Dodel i Strassenburg-Kleciak. I dokładają jeszcze: - Atak na przyrządy nawigacyjne można stwierdzić po analizie czarnych skrzynek. Niestety, usunięcie śladów meaconingu nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy, żeby nikt w tym nie przeszkadzał.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (27):

Sortuj komentarze:

POszkodowany 21.12.2010 23:14 dlaczego ukrywasz sie za anonimowoscia boisz sie ze nie masz racji

Komentarz został ukrytyrozwiń
POszkodowany
  • POszkodowany
  • 21.12.2010 23:14

@ Wierzbicki. Wierzbicki, wy macie uszkodzony komputer, czy taki natłok myśli, że pokazujecie się po jednym zdaniu w kilku odsłonach? Jeżeli Wierzbicki tak lubicie oglądać swoja fizis, to odregujcie przed lustrem a później napiszcie co macie do napisania w jednym komentarzu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I dlaczego taka obrona przed utworzeniem międzynarodowej komisji?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bartłomieju, czarne skrzynki były własnością państwa polskiego i w 10 godz powinny znaleźć się w Polsce. Atak?! "Szukaj wiatru w polu."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sławo, dałaś adres no poszerzenie kulis i nic nie wychodzi? Albo ktoś się pospieszył i skasował, zablokował?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

No tak, Tuska Putin poklepywał po ramieniu, tylko ten przeszkadzał i musiał z resztą wysokich funkcjonariuszy państwa umrzeć!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co w tym samym czasie szukał rosyjski samolot wojskowy? A po wypadku spokojnie sobie odleciał?!
Do tego sztucznie wywołana mgła?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

"To był zamach".....Koniec.Kropka. Dwaj Eksperci, którzy siedzą w zaciszu swoich domów (biur) już wszystko wiedzą. Nie brali udziału w śledztwie, nie znają dokumentów źródłowych, a mimo to wiedzą z góry o co chodzi i co się stało.
To chyba supernowoczesna metoda ustalania przyczyn wypadków lotniczych , bez ponoszenia kosztów i tracenia czasu na prace innych ekspertów.
Nie dziwię się , że Ojciec Dyrektor od razu wiedział wszystko.Prawdopodobnie miał "widzenie". Wielki Inkwizytor Macierewicz wie, że NIC nie dzieje się z przypadku, bo za wszystkim stoi diabeł.

Skoro tak łatwo spowodować katastrofę samolotu to czemu nie spadają samoloty z innymi prezydentami nieprzyjaznymi Rosji ?
Pstryk i już.Wystarczy nadajnik ukryty w aucie, zaparkowanym w pobliżu lotniska i już....A prezydenci lataja do Afryki, Afganistanu,Ameryki Poludniowej i w 100 innych miejsc , pasujących jako miejsce katastrofy. Może trudniej wywołać tam załamanie pogody i mgłę ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za informację, dziękuję za poradę. Już dzwoniłem do przychodni celem realizacji zalecanej przez Panią konsultacji. Nie zmienia to jednak faktu pełnej, przynależnej Pani indolencji. Zarówno, co do meritum jak i szacunku dla interlokutora. Rozumiem jednak, że ciśnienie szkolnej dziatwy jest tak duże, że potem zapomina się o kulturze. Ponadto zapytam, skąd Pani wie, że ja nie mam pojęcia i wiedzy na temat budowy i działania samolotu? Pragnę Panią poinformować, że jeden z posiadanych przeze mnie dyplomów jest wyraźnym tego zaprzeczeniem. Ale cóż........ Vituperia stultorum laus est.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Ireneuszu ponieważ nie ma pan wiedzy na temat ciśnienia to wyjaśniam. Wysokościomierz W samolocie działa na zasadzie pomiaru ciśnienia atm. Obsługa naziemna podaje załodze ile wynosi ciśnienie na ziemi . To jest jeden z parametrów jakimi kierują się piloci przy lądowaniu. Dopiero po podaniu przez obsługę ciśnienia na ziemi pilot ustawia odczyt wysokości. I o takim ciśnieniu drogi panie pisałam. Trzeba było trochę poczytać zanim starał się pan mnie ośmieszyć. "Ale nie poinformowali, jaką informację o panującym na lotnisku ciśnieniu przekazali załodze tupolewa - mówi Fiszer. ". A to dowód , że o ciśnieniu mówi się w lotnictwie wiele. A ja znam jeszcze ciśnienie na mózg, ale wtedy trzeba iść do psychiatry. Serdecznie pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.