Facebook Google+ Twitter

Katastrofa w Szczekocinach jak Smoleńsk? Władza szuka kozła ofiarnego?

Po rozbiciu się Tu-154 pod Smoleńskiem, też od razu był winny pilot - pisze "Gazeta Polska" i przyrównuje wypadek kolejowy w Szczekocinach do katastrofy smoleńskiej.

Chodzi o wypowiedzi polityków związanych z PO, na gorąco po tragedii w Szczekocinach. Prezydent Komorowski stwierdził, że zawinił człowiek, zaś minister transportu Sławomir Nowak, iż stan sprzętu nie miał wpływu na katastrofę. Dodatkowo Nowak u Tomasza Lisa, skrytykował opozycję za to, że "wykorzystuje tragedię do swoich celów politycznych".

"Gazeta Polska" zauważa podobieństwa pomiędzy katastrofą lotniczą w Smoleńsku oraz kolejową, w Szczekocinach. Wtedy, winnym od razu był pilot, teraz jest nim nastawniczy: "Jest przykaz „zwalamy na człowieka”, żeby jak najszybciej znaleźć winnego. Patrzy na nas cały świat, ta katastrofa nie jest już tylko naszą sprawą. Potrzebny jest kozioł ofiarny. Kontrolowane przecieki z prokuratury wpisują się w strategię, jak najszybszego oskarżenia nastawniczego. Wisienką na torcie stał się prezydent, który szybko stwierdził, że „winny jest człowiek” - mówi osoba, związana z ministerstwem transportu, chcąca zachować swoją anonimowość.

Tymczasem według kolejarzy, jedynym winnym są tutaj politycy, którzy doprowadzili do takich zaniedbań. Ekspert w dziedzinie zarządzania koleją, Stanisław Biega, mówi, że już od dawna kolejarze mieli duże problemy z poruszaniem się po tej linii: "Na odcinku, na którym doszło do katastrofy, od kilku lat trwa slalom po torach, raz lewym, raz prawym, raz na tym szlaku, raz na innym"- tłumaczy Dodaje, że sygnał zastępczy, który został stworzony, po to, aby korzystać z niego w wyjątkowych okolicznościach pełni dzisiaj prawie identyczną rolę jak sygnał dla jazdy.

Eksperci z komisji badania wypadków kolejowych nie wydali jeszcze żadnej oceny. Nawet w prywatnych rozmowach są dalecy od formułowania jakichkolwiek wniosków o winie

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

krzyś pis
  • krzyś pis
  • 09.03.2012 06:06

Byłem przekonany że zderzenie pociągów będzie winą Tuska, i choć nie lubię ich wszystkich, i tego konusa i tego rządu , to konus ma pretensje właściwie o wszystko,dlaczego on nie popatrzy na siebie w lustrze i by miał odpowiedzi na wszystkie pytania.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kochający PO
  • kochający PO
  • 07.03.2012 19:22

Wstyd Platformo -- spaskudziliście sprawę do katastrofy mogło nie dojść gdybyście posłuchali "Związkowców" ,ale pycha i wasza głupota spowodowała że doszło do katastrofy! Teraz szukają winnych . To wy politycy PO jesteście winni a szczególnie Tusk jako szef rządu. Wiedzieli politycy PO, że kolej to śmiertelne zagrożenie dla podróżnych ,nie zrobiono nic by do nieszczęścia nie doszło!

Komentarz został ukrytyrozwiń
 No nie
  • No nie
  • 07.03.2012 15:36

Czy nie lepiej przenieść się do Gazetki Niepolskiej ? To nie artykuły - to przedruki , czasami manipulacje pod pisowską publiczkę

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ad Rem, a ty komentując moje artykuły, mi w tym pomagasz! Tak trzymaj! Dziękuje z całego serca :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 07.03.2012 15:07

HI hi hi - komentator Sakiewicza !!! Dorabiasz tu ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.