Facebook Google+ Twitter

Katastrofa w Szczekocinach. Prokurator stawia zarzut dyżurnemu ruchu

Prokuratura w Częstochowie postawiła dyżurnemu ruchu na posterunku w Starzynach zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy kolejowej. Zdaniem śledczych, to dyżurny ruchu skierował pociąg na niewłaściwy tor, w efekcie czego doszło do tragicznego w skutkach zderzenia składów w Szczekocinach.

 / Fot. PAP/Grzegorz MichałowskiJak poinformowała Polska Agencja Prasowa w opinii prokuratury w Częstochowie za katastrofę kolejową w Szczekocinach odpowiada osoba pełniąca obowiązki dyżurnego ruchu, która skierowała pociąg relacji Warszawa-Kraków na niewłaściwy tor.

Czytaj także: Katarzyna Hall cieszy się, że w Szczekocinach nie było jej męża

Mężczyzna przebywa na obserwacji psychiatrycznej, nie można mu przedstawić zarzutów. Lekarze nie zgadzają się na jakiekolwiek czynności śledcze z udziałem dyżurnego ruchu. Nie wiadomo, kiedy jego stan będzie na tyle dobry, aby mógł zostać przesłuchany. Prokurator Tomasz Ozimek zwrócił uwagę, że opinia psychiatrów nie dotyczy poczytalności podejrzanego w chwili popełnienia zarzucanych mu czynów. Jest to opinia ogólna dotycząca możliwości udziału podejrzanego w czynnościach procesowych. Mężczyźnie grozi 8 lat więzienia.

W związku z prowadzonym przez częstochowską prokuraturę dochodzeniem, zatrzymany został także dyżurny ruchu z innego posterunku kolejowego. Temu mężczyźnie nie postawiono żadnych zarzutów, nie był także przesłuchiwany, mimo to nadal pozostaje zatrzymany do dyspozycji prokuratury.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Irena K
  • Irena K
  • 06.03.2012 10:13

Zielona wyspa w całej krasie - jest super; tylko że ludzie giną i zamyka się nie decydentów tylko maluczkich!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
  • Gerard Stenc
  • 06.03.2012 10:09

Maluczcy przegrają z bajkowym postępem? Słyszę,szyderczy śmiech rekinów z milionowymi apanażami!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.