Facebook Google+ Twitter

Katastrofa w Szczekocinach - zawsze winny jest człowiek

Denerwują mnie te wszystkie dywagacje na temat przyczyn katastrof, których ostatnio los nam nie szczędzi. A to urządzenia nie zadziałały, a to nastąpiła jakaś awaria. Tymczasem to wyłącznie człowiek jest winien w każdym przypadku.

Nie da się pociągnąć do odpowiedzialności za tragedię komputera zarządzającego zwrotnicami, ani czujnika, który miał sygnalizować, że coś jest nie tak. Zawsze winien jest człowiek, ponieważ to on powinien czuwać nad prawidłowym działaniem urządzeń.

To człowiek powinien stworzyć odpowiednie, jasne i klarowne przepisy, które regulują czynności, jakie dana osoba powinna wykonać w tej, czy innej sytuacji. Jeśli coś nie zagrało, to znaczy, że gdzieś jakiś człowiek niewłaściwie wypełnił swoje obowiązki.

Ostatnia katastrofa kolejowa pokazała, jakie to wszystko u nas jest wątłe i marne. Ktoś popełnił straszliwy błąd, który kosztował życie kilkunastu osób. Ten ktoś powinien być pociągnięty do odpowiedzialności. Nie ma odpowiedzialności zbiorowej! Nie ma przypadków! To on powinien zapłacić odszkodowania rodzinom ofiar i tym, którzy ucierpieli w tej katastrofie. Powinien też zapłacić za akcję ratunkową i za zdemolowany tabor.

Tymczasem śledztwo będzie trwało dwa czy trzy lata. W tym czasie ten ktoś będzie siedział w areszcie, albo i nie. Potem pójdzie siedzieć i społeczeństwo będzie go karmić przez następne kilka lat. Powszechnie wiadomo, że utrzymanie więźnia kosztuje podatników około 3 tys. miesięcznie. Moim zdaniem powinien siedzieć do końca życia i ciężko pracować. Tak, by nie zapomniał, po co i dlaczego tam jest.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Beatko.
Z próżnego i Salomon...
W ramach Twojego kodeksu wszyscy niepozbawieni wyobraźni powinni uciec przed.
Przed wypadkiem (zanim nastąpi).
Przed odpowiedzialnością (nie chcąc siedzieć za Bieruta czy Gomółkę).
A przecież Temida waży...

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 06.03.2012 20:01

Dopiero ta ekipa zaczęła modernizować koleje . Nie da się nadrobić 6o lat zaniechań. Mam też dużo zastrzeżeń do kolejarzy . Mają w d... pasażerów , pociągi brudne , zaniedbane . Za to każdy zawód na kolei ma oddzielny związek zawodowy i biorą ogromne pieniądze z budżetu. Przewodniczący zarabia więcej od ministra . Sprywatyzować , nierobów pozwalniać a zatrudnić młodych wykształconych .Reaktywować Technika Kolejowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No własnie red, potwierdzasz to, przed czym trzeba uciekać . Odpowiedzialnośc zbiorowa!

To dyżurny ruchu jest winien, a nie rządy obecnej koalicji. On ma siedzieć w więzieniu, a nie kilkuset posłów PO. W ten sposób winny katastrofie może być też Kwaśniewski, bo zostawił kolej w opłakanym stanie, a może nawet Bierut, albo Gomółka?

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 06.03.2012 11:32

Winni są politycy PO którzy nie przyjęli do wiadomości ostrzeżeń związkowców którzy pisali do ministra Infrastruktury ,którym kieruje Nowak. Mówili wyrażnie że stan zabezpieczeń jest katastrofalny! Teraz szuka się winnych kozłów ofiarnych , które mają zakamuflować nieudolność tego rządu. Cóż propaganda w stylu "Zielona Wyspa"nadal trwa!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.