Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32366 miejsce

Katastrofa we Włocławku. Fakty i mity

Wczoraj, tuż po godzinie 14, we Włocławku doszło do katastrofy budowlanej. Przy ulicy Celulozowej zawalił się budynek nieistniejących od 1994 roku Zakładów Celulozowo - Papierniczych im. Juliana Marchlewskiego.

Zdjęcie pokoju elektryków / Fot. Mariusz FrydrychBudynek, a raczej wielka hala, która uległa zniszczeniu był to Oddział Korowania Drewna. Zbudowany z betonu budynek od lat był "rozbierany" przez złomiarzy, którzy kradli stalowe mocowania. Po jednej z tragedii mających miejsce na terenach po "Celulozie" Urząd Miasta Włocławek zarządził ochronę tych miejsc przez odpowiednie służby. Wysokie koszta z tym związane zmusiły władze do wycofania się z tego przedsięwzięcia. Budynek, już nie pilnowany dalej niszczał, a sprzedający złom mu w tym pomagali do wczoraj kiedy to uległ całkowitemu Maszyna z 1965 roku. Rosyjskie wskaźniki. / Fot. Mariusz Frydrychzniszczeniu.

Nasuwa się również pytanie czy wczorajsze wydarzenie nie było czymś mającym pomóc w trudnej rozbiórce wielkiej hali poprzez zniżenie dachu do poziomu zero. Warto wspomnieć, że był to azbestowy dach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.