Facebook Google+ Twitter

Katastrofa wojskowego samolotu w Stanach Zjednoczonych

Samolot zwiadu elektronicznego amerykańskich sił zbrojnych Northrop Grumman EA-6B Prowler rozbił się w pobliżu Harrington w stanie Washington. Na pokładzie znajdowali się trzej żołnierze z Naval Air Station Whidbey Island.

mapa stanu Washington, Stany Zjednoczone; zaznaczono hrabstwo Lincoln wikipedia/public domain / Fot. David BenbennickAmerykański EA-6B Prowler rozbił się na terenie hrabstwa Lincoln w stanie Washington około godziny 9 czasu lokalnego. Samolot odbywał lot ćwiczebny nad wschodnią częścią stanu Washington. Stratę potwierdziła baza Whidbey Island Naval Air Station. Szeryf hrabstwa Lincoln, Wade Magers zakomunikował o śmierci trzech żołnierzy.

Szeryf Magers powiedział, że tego ranka miały miejsce rutynowe loty parami. Wyjaśniając dalej dla Spokesman.com dodał, że na krótko przed katastrofą jeden z samolotów zawrócił do bazy. Pilot stwierdzał zbyt małą ilość paliwa. Świadkowie, którzy byli najbliżej miejsca zdarzenia opowiadali o "niesamowitym huku" i "wielkim pióropuszu dymu".

Nie jest to pierwszy wypadek lotniczy w tych okolicach w którym uczestniczy statek powietrzny z Whidbey Island Naval Air Station. Wszczęto wnikliwe śledztwo. Pierwsze oględziny wraku nie pozwoliły na stwierdzenie by ktokolwiek zdołał się ewakuować.

Northrop Grumman EA-6B Prowler jest samolotem przystosowanym do walki elektronicznej i przeciwdziałania Northrop Grumman EA-6B Prowler wikipedia/public domain / Fot. unknownradioelektronicznego bez względu na warunki pogodowe. Dwusilnikowa, czteromiejscowa maszyna uznawana jest za jeden z filarów armii USA. Nigdy nie zdarzyło się by którykolwiek Prowler został stracony w wyniku operacji bojowych ale kilkadziesiąt zostało zniszczonych w wypadkach.

Article by Paweł Jankowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.