Facebook Google+ Twitter

Katastrofy smoleńskiej ciągle więcej... w księgarniach

Okazuje się, że dla autorów książek i księgarzy katastrofa w Smoleńsku stała się dobrym sposobem na zarobek. Od początku 2011 roku ukazało się już siedem pozycji podejmujących tę tematykę.

Jeszcze w zeszłym roku ukazało się kilka tytułów poświęconych temu wydarzeniu - można przeczytać na wiadomosci.gazeta.pl. Były to między innymi "Kto naprawdę ich zabił?" Piotra Nisztora i Krzysztofa Galimskiego oraz "Ostatni lot" trzech dziennikarzy: Jana Osieckiego, Tomasza Białoszewskiego i Roberta Latkowskiego.

Na początku tego roku do księgarń trafiła nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka pozycja tych samych autorów: "Ostatni lot. Przyczyny katastrofy smoleńskiej. Śledztwo dziennikarskie". Deklarują oni we wstępie, że dzięki ich dziennikarskiemu śledztwu doszli do "zaskakujących odkryć", które mają wyjaśnić przyczyny i przebieg tego tragicznego wydarzenia.

Również na początku tego roku ukazała się książka, która wywołała pewne kontrowersje. Pod nazwiskiem o. Henryka Pietraszewicza, jednego z jasnogórskich paulinów, nakładem wydawnictwa Sfinks wyszła "Katastrofa smoleńska. Dzień po dniu, godzina po godzinie". Przeor Jasnej Góry o. Roman Majewski w specjalnym oświadczeniu odciął się od tej książki. Według niego, pod pseudonimem o. Pietraszewicza miał się ukrywać pewien znany "krakowski historyk".

Szczegóły: Autor widmo i książka o katastrofie smoleńskiej

Zebraniem wszystkich teorii dotyczących tragedii zajął się Tadeusz Święchowicz w "Smoleńskim upadku", wydanym w lutym przez wydawnictwo Fronda. Jerzy Andrzejczak w książce "96 końców świata. Gdy runął ich świat pod Smoleńskiem" przybliżył czytelnikom atmosferę panującą zaraz po wydarzeniu z 10 kwietnia.

Zainteresowany czytelnik ma do wyboru jeszcze kilka pozycji. "Smoleńsk. Zapis śmierci" autorstwa dwóch dziennikarzy: Michała Krzymowskiego ("Wprost") i Marcina Dzierżanowskiego ("National Geographic"), "Cała prawda o Smoleńsku. Rekonstrukcja zdarzeń" Piotra Bugajskiego i Jerzego Kubraka (oboje z "Faktu"), "Zamach w Smoleńsku. 11 miesięcy po katastrofie Tu-154M" Leszka Szymowskiego (Bollinari Publishing House).

W najbliższym czasie można spodziewać się przynajmniej trzech wydań.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

elaszychlinska
  • elaszychlinska
  • 06.04.2011 19:00

Pan Krzysztof ma rację Polak potrafi! [zarobić]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najbardziej śmieszy mnie tytuł "Cała prawda o ...". Jaka prawda? Skąd autorzy ją znają? Przecież tę zna tylko Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz. Ilość książek na ten temat świadczy tylko o tym, że Polak potrafi ... zarobić nawet na największej tragedii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.