Facebook Google+ Twitter

Katażukiem po Europie tam i z powrotem. cd

Po raz kolejny z klubem historycznym HIRD zagrałem w WOŚP i do głowy mi nie przyszło że wsparłem imperium Jurka Owsiaka a nie szpitale w sprzęt ratujący ludzkie życie ?

Katażuk i jego strażnik na orkiestrze WOŚP w Kielcach / Fot. Bartłomiej KowalewskiOrkiestra to przecież nasza cenna marka w świecie, wielkie święto i olbrzymia mobilizacja wszystkich pokoleń Polaków. Starajmy się to docenić jeśli nawet mamy inne zdanie. Mam już swoje lata a wciąż nie mogę zrozumieć mentalności rodaków z nad Wisły. Dlaczego wciąż muszą z kimś walczyć? Dlaczego ciągle mówią, ci co nie z nami są przeciwko nam?
Dlaczego zamiast współpracować rywalizują nie koniecznie honorowo?
Czy kultowa scenka z „ Dnia świra” już na zawsze przylgnie do mieszkańców kraju co się zwie Polska?Jeżdżę po różnych zakątkach Europy i nie mogę się nadziwić jak w innych krajach cenią własne dziedzictwo kulturowe. Tam chełpią się narodowymi zwycięstwami wręcz do przesady a my mamy na tapecie prawie wszystkie klęski. Rozumiem docenienie heroizmu poprzednich pokoleń ale z tego nie przybędzie nam więcej przysłowiowego chleba. Optymizm, radość, śmiech wniesie w nas poczucie własnej wartości i spowoduje chęć pozytywnego działania.
Usłyszałem ostatnio takie powiedzenie „ Z niczego nie będzie nic , dla spraw wielkich trzeba bardzo dużo energii, trzeba wykonać mnóstwo pracy”, tak powiedziała starsza pani położna.
I tego dokonała orkiestra, ci co nie zrobili nic aby zaistnieć krytykują, oskarżają, obrażają. Mam nadzieję że w następnej orkiestrze malkontenci spróbują swych sił a wtedy na pewno docenią choćby własną pracę.
Dla nich dedykuję te słowa
pozdrawiam

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dla malkontentów
http://www.youtube.com/watch?v=SyxJLfCdk7Q
pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.