Facebook Google+ Twitter

Kate Bush wraca na scenę po 35 latach nieobecności

Nieoczekiwana niespodzianka dla fanów! Piosenkarka ogłosiła na swojej stronie internetowej powrót na scenę latem 2014. Miejscem koncertów będzie mityczna sala Hammersmith Apollo w Londynie.

Kate Bush podczas pierwszego tourné w Hammersmith w Londynie. / Fot. en.wikipedia.orgKate Bush już w wieku 19 lat znalazła się na szczycie listy przebojów w Wielkiej Brytanii ze swoim pierwszym singlem, do którego sama napisała teksty. Od tamtego czasu wydała 10 albumów oraz 36 singli, jednakże na scenie można ją było oglądać trzydzieści pięć lat temu, podczas pierwszego i ostatniego tournee europejskiego The Tour of Life. Dlaczego się wtedy wycofała – nikt nie wie. Krążyły jedynie domysły, że jej dążenie do perfekcyjności choreograficznej zbyt ją wycieńczało.

Nikt już nie wierzył, że Kate Bush jeszcze się na scenie pojawi, chociaż jej piosenki na okrągło były i nadal są nadawane przez wiele stacji radiowych całego świata. Słynna Babooshka jeszcze dźwięczy w uszach nie tylko nostalgicznemu pokoleniu lat osiemdziesiątych, niektórzy znają jej King of Mountain czy Don’t Give Up, który śpiewała w duecie z Peterem Gabrielem.

Piosenkarka podczas swojej długiej kariery piosenkarskiej otrzymała nie tylko wiele nagród artystycznych, jak np. Ivor Novelle Award za wybitny wkład do muzyki brytyjskiej w 2002 roku, ale także w 2013 roku została odznaczona z rąk królowej Elżbiety II tytułem CBE (Commander of Most Excellent Order of the British Empire) za działalność na rzecz muzyki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.