Facebook Google+ Twitter

Kątem oka Kolebuka

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-11-13 14:15

Powoli mija kolejny tydzień pełen burzliwych wydarzeń. Co przyniósł nowego i dobrego? Czym nas zaskoczył i zadziwił? Jakie pozytywne wartości w nas wzbudził?

Lubimy świętować. Doczekaliśmy się kolejnego długiego weekendu. Środa w marketach przyniosła kolejne rekordy utargów. Szaleństwo zakupów przed każdym dłuższym weekendem zalewa swoją falą niczym powódź.

W polityce wrze jak w tyglu. Najbardziej w PiS. Para bucha spod pokrywki. Niektórzy członkowie tej partii ulegli nawet poparzeniom. Bolesne jego skutki odczuwają dwie znane panie: Joasia i Ela (tak pieszczotliwie mówi o nich Zbiniu). Przyszły tydzień pokaże, czy swe bolesne rany będą rozdrapywać Michał Kamiński i Paweł Poncyliusz. Prezes zapewne nie odpuści. Sami nie potrafią odejść, więc prezesunio im pomoże.

92. rocznica odzyskania niepodległości zaowocowała licznymi paradami i wiecami. Jak wolność, to wolność. "Niech żyje wolność, wolność i swoboda" - znamy te słowa z popularnego szlagieru disco polo. Swoboda panowała w świętowaniu 92. rocznicy w całym kraju. Najbardziej spektakularna była w stolicy. Doszło nawet do zatrzymania na 24 godziny obnoszącego się ze swoją odmiennością seksualną politykiera. Policja miała pełne ręce roboty. Ranni byli po obu stronach: wiecujących i pilnujących porządku publicznego.

W pałacu prezydenckim też świętowano, nawet kilka razy. Pierwszy - z okazji przyznania przez prezydenta Komorowskiego najwyższego odznaczenia powszechnie znanym i zasłużonym, ale i kontrowersyjnym osobom. Nie wszystkie nazwiska wytypowane do Orła Białego wzbudziły społeczną aprobatę. Posypały się argumenty. Na jednej szali składano zasługi, na drugiej niegodziwości. Tylko kto znajdzie się bez winy, weźmie kamień i rzuci pierwszy? Drugie oficjalne świętowanie odbyło się paradnie ale dostojnie: z wieńcami i wiązankami kwiatów, laurkami dla Piłsudskiego i Dmowskiego oraz z wezwaniem do zaprzestania rujnującej nasze codzienne życie wojenki polsko-polskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 14.11.2010 14:11

Jest to tygodniowy przegląd wydarzeń w naszym kraju, które zasługują moim zdaniem na ocenę i uwagę.
@ Ryszard - Moja doba ma 25 godzin, ponieważ codziennie wstaję godzinę wcześniej :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pod linkiem też jest sondaż ogłoszony wczoraj ale "procenty" inne.

http://www.gadu-gadu.pl/5538572429264030505/sondaz-notowania-pis-spadaja-po-z-49-proc-poparciem

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
  • Roman Kożmiński
  • 13.11.2010 21:37

Artyuł : wszystkim i o niczym ,takie lelum polelum.

Komentarz został ukrytyrozwiń

5*. Kaziu, brak mi słów. Skąd ty bierzesz czas?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.