Facebook Google+ Twitter

Kątem oka Kolebuka (2/2010)

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-11-23 07:28

Ubiegły tydzień obfitował w wydarzenia. Najważniejszym z nich były niedzielne wybory samorządowe. Po raz kolejny nasze społeczeństwo zdawało egzamin z demokracji. Wyraźnie zmienił się język polityków w mediach.

Wypada zacząć od wyborów samorządowych. PKW nie dysponuje jeszcze oficjalnymi i pełnymi danymi.

Potwierdzone do tej pory dane świadczą o tym, że Platforma Obywatelska wygrała kolejne wybory. Zaskakująco dobry wynik uzyskały PSL i SLD. Przegrana PiS była zdecydowana. Tylko jedna osoba znalazła wytłumaczenie tej porażki, nie zapominając wyjawić tego całemu narodowi. Wszystko przez spisek Joanny Kluzik-Rostkowskiej i jej grupy rozłamowców. Grupa trzyma się mocno, została powiększona o kilka następnych nazwisk. We wtorek pani Joasia ogłosiła na konferencji prasowej powstanie stowarzyszenia "Polska jest najważniejsza".
Zapewne szeregi stowarzyszenia będą rosły, być może powstanie nowe koło lub klub poselski.
Wywrotowcom z PiS będzie potrzebne mocne zaplecze polityczne, by mogli zaistnieć w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych. Nie będzie łatwo.

Łatwo nie było Annie Fotydze i Antoniemu Macierewiczowi na delegacji służbowej w USA. Prezes wysłał znanych ze spektakularnych sukcesów politycznych w kraju i za granicą swoich posłańców, by szukali prawa i sprawiedliwości u kongresmenów amerykańskich. Mając na uwadze poziom znajomości angielskiego zarówno Macierewicza i Fotygi nie spodziewam się po tej wizycie niczego. Prasa zachodnia nie odnotowała tego wydarzenia. W Polsce komentatorzy przecierali oczy ze zdumienia. To nowa jakość w polityce największej polskiej partii opozycyjnej, która w swoim poszukiwaniu sprawiedliwości dziejowej przeoczyła tak ważny fakt z minionego tygodnia, jakim była trzecia rocznica zaprzysiężenia rządu Donalda Tuska. Nie było ani jednego komentarza w tej sprawie. Opozycja w wydaniu PiS zajęta jest walką z układami wokół katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem i wypełnianiem testamentu Leszka. Testamentu, którego nikt nie widział i nie czytał.

Za to wszyscy mogli przeczytać informację o tym, że od przyszłego roku Święto Trzech Króli będzie dniem wolnym od pracy. Ku mojemu ogromnemu zdziwieniu tylko prezydent i rząd są zadowoleni z nowelizacji kodeksu pracy. Pozostałe strony: członkowie Komisji Trójstronnej - związek pracodawców i związki zawodowe - wyraziły swoje niezadowolenie z tego prezentu noworocznego. Czyżby nie brali udziału w pracach Komisji?

Wśród zadowolonych będą na pewno hierarchowie Kościoła z arcybiskupem, metropolitą warszawskim Kazimierzem Nyczem na czele. W sobotę metropolita otrzymał z rak papieża Benedykta XVI insygnia kardynalskie: biret i pierścień oraz bullę z nominacją. Nominacje otrzymało 24 biskupów.

Podsumowanie tygodnia było na miarę ambicji Polaków. W Świebodzinie (lubuskie) nastąpiło uroczyste odsłonięcie i poświęcenie najwyższego na świecie monumentu Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Pielgrzymki do Świebodzina zjeżdżają już od kilku tygodni. Jest co podziwiać!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.